blank

Karın Germe

Karın Germe

Karın alt bölümünde sarkan, yağlanan dokunun alınma işlemine karın germe denir. Bu işlem son dönemde yaygın şekilde yapılmaktadır. Daha fit görünmek isteyenlerin başvurduğu germe işlemleri estetik cerrahi uzmanları tarafından yapılır.

Ülkemizde karın ve göbek estetiği çok sık tercih edilen işlemlerden biri haline gelmiştir. Germe operasyonunda yararlanılan ileri teknolojiler dahilinde çalışma başarıyla tamamlanır. Abdominoplasti olarak tabir edilen bu ameliyat, karın bölgesindeki sarkmaları engeller. Operasyon, estetik cerrahi aracılığıyla basit yöntemler ile gerçekleştirilir.

Karın altındaki sarkmış olan deri fiziksel açıdan kötü görünmenize neden olabilir. Deri görünümün ortadan kaldırılması için karın germe ameliyatı çalışmalarına başvurulur. Böylelikle karın bölgesindeki fazla yağlar alınırken, bölgenin de düzleştirilmesi sağlanır. Göbek deliğinin alt kısmında yer alan çatlaklıklar işlem sonrası yok edilir.

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın yağlanması, zamanla sarkmalara sebebiyet verir. Her ne kadar spor, diyet gibi yöntemlere başvurulsa dahi karın altındaki sarkmalar geçmez. İşte böyle bir durumda en ideal çözüm yollarından biri karın germe operasyonudur. Kadınların doğum sonrasında meydana gelen deformasyonun yok edilmesi konusunda oldukça etkili yöntemdir. Aynı zamanda bu işlemi erkekler de tercih eder. Bu şekilde Göbekteki kötü görünümü gidereceği gibi aynı zamanda da eski görünüme kolayca kavuşulmuş olur.

Göbek germeyle bölgedeki fazlalıklar alınır ve düz olması sağlanır. Fakat bu işlemleri yaptıracak olanlar için bazı komplikasyonlar söz konusudur. Bu komplikasyonlar içerisinde cilt altı sıvı birikimi (seroma) ve kanama durumları yer alır. Bazı durumlarda enfeksiyon gibi sıkıntılarla da karşılaşma ihtimali vardır. Böyle olduğunda ise mutlaka hekimin verdiği ilaçlar kullanılmalı ve hekime sormadan ilaç içmemelidir. Aynı zamanda ani hareket yapmaktan kaçınmalı ve cerrahınızın gerekli gördüğü sıklıkta pansuman yaptırmalısınız.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Olur?

Karın bölgesindeki görüntüden rahatsız olan kişiler en etkili yöntem olan karın germe hizmetine başvurur. Bu uygulamayı yaptırmaya karar veren kişiler karın gerdirme ameliyatının nasıl olacağını merak eder. Operasyon süreci şu şekilde ilerler:

 

  • Deri alımı yapılacağı bölgede uzman hekim tarafından muayene işlemi gerçekleştirilir.
  • Ameliyat sürecine muayene esnasında incelenen radyolojik görüntüler sonrasında karar verilir.
  • Ameliyat esnasında karın bölgesinden başlayarak yanlara doğru gidecek şekilde bir çizik atılır.
  • Göbek deliği kısmına kadar sarkmış yağ dokusu alınır. Göbek delik yukarısına kadar gerdirme işlemi yapılır.
  • Karın duvarına yapılacak toplayıcı dikişler, kasların hem sıkılaşmasına hem de eski haline gelmesine neden olur.

Bu işlemler sırasıyla yapıldıktan sonra ise en son estetik müdahale işlemi yapılır. Kişinin karın bölgesinin kötü görünmemesi adına düzeltmeler gerçekleşir.

 

Son derece etkili bir yöntem olmasından dolayı çatlak, sarkma gibi sorunlar tamamen ortadan kalkmış olur. Fakat bu işlemi yaptıracak olanlar açısından en önemli husus daha sonrasında tekrardan böyle bir sorun yaşanma durumu olup olmayacağıdır. Normal şartlarda yeniden böyle bir durumla karşılaşma ihtimaliniz nadirken, hamilelik sonrası gibi durumlarda bu tip problemler yeniden belirebilir.

Karın Germe Kaç Ayda iyileşir?

Operasyondan yararlanacak olan kişiler için karın germe iyileşme süresi önem arz eden konulardan biridir. Bundan dolayı bu işlemin kaç ayda iyileşeceğine cevap ararlar. Aslında iyileşmeye dair net bir zaman dilimi vermek mümkün değildir. Bu biraz da ameliyat koşullarına bağlı olan bir durumdur.

Hastalar, hastane ortamında 1-2 gün kaldıktan sonra taburcu edilir. Karın bölgesi gerdirme işlemi yapılmış olan hastalara doktor tarafından 1 ay boyunca korse kullanması söylenir. Çünkü bu süreç dahilinde korse kullanımı düzenli bir şekilde yapılırsa istenen forma çok kolay bir şekilde gelmek mümkündür. Her şeyi olması gerektiği gibi yaptınız taktirde ayna karşısındaki görüntünüzden memnun olacaksınız.

Karın Germe Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Karın germe ameliyat işlemi ile ilgili olarak çok fazla merak edilen konular vardır. Şüphesiz bu konuların içerisinde karın bölgesinde yapılacak germe işleminden sonra ağrının ne düzeyde olacağı en merak edilen konudur. Pek çok kişi bu işlemin çok ağrılı olma ihtimalini düşünerek bu tedaviye başvurmaktan kaçınır. Fakat karın bölgesi gerdirme işlemi çok ağrılı bir işlem değildir. Bu yüzden ağrı konusunda endişe duymanıza gerek yoktur.  Bu operasyonun genel anestezi altında gerçekleşmesinden dolayı herhangi bir ağrı oluşumu söz konusu değildir. Bu sebeple hastalar ameliyat sürecinde ve sonrasında ağrı duymadan rutinine dönebilir.

Karın Gerdirme ile Çatlaklıklar Gider Mi?

Karındaki çatlaklık ne yazık ki hoş bir görüntü olmadığından dolayı gerdirme ameliyatları günümüzde çokça popülerdir. Çoğu kişi karın bölgesindeki çatlaklıklardan memnun değildir. Bu kişiler düz bir karına sahip olmak ister. Bazı kişiler sırf çatlak görünümünden dolayı özgüven kaybı yaşar. Fakat böyle bir problem söz konusu olsa bile artık sıkıntıların çözülmesi adına geliştirilen yöntemlerden biri olan karın germe işlemi vardır.

 

Karın germe işlemi sayesinde çatlakların gitmesi mümkündür. Tabi ki bu sadece operasyon ile mümkün değildir. Germe operasyonu başarıyla tamamlandıktan sonra diyet programı hazırlamalı ve egzersizler yapmalıdır. Operasyona ek olarak bu işlemleri hayatınıza ekleyip rutin haline getirdiğiniz takdirde sorunsuz ve kusursuz bir karna sahip olursunuz.

Bazı kişilerde ameliyat sonrasında kilo alma ya da hamilelik gibi bazı değişimler sonucunda karında bazı deformasyonlar yeniden oluşabilir.

Karın Germe Ameliyatı Riskli Midir?

Estetik cerrahi işlemlere başvuracak olanlar bu işlemler sonrasında yan etkilere maruz kalmak istemez. Bundan dolayı karın germe çalışmalarının riskli yanı olup olmadığı da bir araştırma konusu halindedir. Her estetik ameliyatından sonra karşılaşabilecek bazı yan etkiler söz konusudur. Kan birikimi, yara oluşumu, kan pıhtısı atması şeklinde yan etkiler görülebilir. Tabi bunlar olası durumlardır ancak herkes için aynı durumun yaşanması gibi bir durum söz konusu değildir.

Alt Karın Sarkması Düzelir Mi?

Karın kaslarındaki gevşemelerden kaynaklı olarak zamanla sarkma sorunları meydana gelir. Alt karın sarkması estetik kayba neden olduğundan dolayı mutlaka estetik işlemlerinden destek alınmalıdır. Karın germe sayesinde alt karında meydana gelen sarkmalar giderilmiş olur.

 

Alt karın bölgesindeki sarkmalar bu operasyona başvurulmadan kesinlikle geçmez. Ne kadar spor ve egzersiz yaparsanız yapın sarkmadan kurtulmanız mümkün olmayacaktır. Bundan dolayı en iyi tedavi yöntemi olan karın gerdirme ameliyatı istediğiniz sonucu elde etmenizi sağlayan tek yöntemdir.

Karın Germe Ameliyatı Yaptıranlar

Son dönemde birçok kişi göbeğindeki sarkmalardan şikayetçi olduğundan dolayı çareyi karın germe operasyonlarına başvurmakta buluyor. Ağrısız ve hızlı şekilde gerçekleştirilen bir operasyon olduğundan dolayı bu işlemden korkmamalısınız. Üstelik hastane ortamında günlerce kalmayacak olmanız da bu işlemin güzel yanlarından biridir.

 

Karın germe ameliyatı yaptıranlar ile ilgili bir inceleme yapıldığında, operasyon geçirmiş hastaların memnun kaldığı gözlemlenmiştir. Tabi burada önem arz eden konulardan biri ameliyat bittikten sonra da kilo alımına dikkat etmektir. Dengeli beslenme ve egzersizleri hayatınıza geçirmek yapılan işlemi korumanızı destekler. Bu da aynı işlemlerden tekrar geçmemeniz için önemlidir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Bu germe işlemini isteyen hastalar için en az hizmet kalitesi kadar fiyatlar da önemlidir. Gerdirme yapacağınız kuruma bağlı olarak fiyatlar değişebilir. Fiziki güzelliğinizi tekrardan geri kazanmanızı sağlayacak olan germe ameliyatına başvurarak karın sarkma sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Dr Can Esthetic VIP Hizmetlerinden Saç EkimiObezite Estetik CerrahiTüp Bebek ve Diş Estetiği  hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz,  Saç Ekimi hakkında çok daha bilgi için Saç Ekim Teknikleri sayfamızdan merak ettiklerinizi öğrenebilir, Randevu sayfamızdan hızlıca randevu oluşturabilir ve çok fazlası için bize İletişim sayfasından tüm öneri ve isteklerinizi iletebilirsiniz.

blank

Emzirme Sonrası Meme Silikonu Taktırmak

Emzirme Sonrası Meme Silikonu Taktırmak Emzirme esnasında göğüsler, süt üretimi nedeni ile yoğunlaşır. Çünkü daha hamilelik sürecinde başlayan süt kanallarının artışı ve büyümesi anneyi emzirme

blank

Meme İmplantı Çeşitleri

Meme İmplantı Çeşitleri Göğüslerin şeklini ve boyutunu değiştirmek isteyenlerin imdadına yetişen meme büyütme operasyonları, iki şekilde yapılmaktadır. Biri yağ transferi, diğeri ise meme implantlarıdır. Özellikle

blank

Chin Fat Removal (Platysmoplasty) Gıdı Alma

Chin Fat Removal (Platysmoplasty) Gıdı Alma Birçoğumuz çift çene olarak da anılan sarkık gıdı sorunundan mustaribiz. Gıdı genelde, bu bölgedeki derinin kolajen eksilmesi ve elastikiyetini

blank

Bichectomy

Bichectomy Küçük yaşlarda sıkılası tombul yanakların kaynağı olan yağlar, yaş ilerledikçe estetik bir sorun haline gelir. Bu durum ise kişilerin olduğundan kilolu ve yaşlı görünmesine

Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Dr Can Esthetic WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button