blank

Saç Ekim Teknikleri

blank

Saç Ekimi Tekniğinize Nasıl Karar Veriyoruz?

Her hasta için uygun olan teknik farklı olabilir. Danışmanlarımız ücretsiz olarak gerçekleştirdiğiniz doktor konsültasyonları sonrasında size özel tavsiye ettiğimiz tekniği, o tekniğin özelliklerini ve neden sizin için daha uygun bir teknik olduğunu size açıklayacaktır. Yine de talebiniz ve tavsiye edilen işlemler farklı bir işlemlerse artılarını ve eksilerini uzman hekimimiz ile konuşarak medikal bir engel yoksa uygulayabiliyoruz. Her tıbbi tedavide kişiye özel tedavi uygulanabildiği gibi saç ekiminde de kişiye özel tedaviler önerilmektedir.

FUE Tekniği

Ağırlıklı olarak bir erkek sorunu olarak kabul edilen saç dökülmesi sorunu, uzmanların gelişmiş teknolojik ekipmanlar kullanarak uyguladığı belirli yöntemlerle kalıcı olarak çözülebilmektedir. Saç ekimi söz konusu olduğunda kalıcı çözüm sağlayan tekniklerden biri de foliküler ünite ekstraksiyonudur (FUE). Öncelikle hastanın saçı analiz edilerek donör bölge yani alıcı bölge belirlenir. Genetik olarak dökülmemeye kodlanmış ensedeki iki kulak arkası bölgeden mikro uçlu bir aletle saç kökleri alınır. Bu operasyon hasta lokal anestezi etkisi altındayken ağrısız olarak gerçekleştirilir; gerekirse genel anestezi veya sedasyonla da yapılabilir. Foliküller daha sonra saçın doğal çıkış yönüne uygun bir şekilde başın kel bölgesindeki açılan mikro kanallara yerleştirilir. Şimdiye kadar geliştirilen teknikler ile tek seferde birçok kök alınabilmekte, bu sayede operasyonun başarısı arttırılmaktadır.

Traşsız FUE Tekniği

FUE tekniğinin uygulandığı ve saçların tamamının traş edilmediği saç ekimi tekniğine ‘Traşsız FUE Tekniği’ denir. Donör bölgesi tamamen traş edilmeyerek yapılır. Sadece ekim yapılacak bölgenin traş edilmesiyle ya da ekim bölgesinin hiç traş edilmeyecek şekilde uygulanır. Bu teknik ameliyat sonrası estetik görünüm konusunda endişeleri olan hastalarda kullanılır.
Hastanın çok kısa sürede normal hayatına dönmesini sağlayan bu tekniğin uygulanmasından 3 ay sonra yeni saçlar çıkmaya başlar ve hasta 1 yıl içinde sağlıklı saçlarına tamamen kavuşmuş olur.

Safir FUE Tekniği

Günümüzde Safir FUE tekniği Türkiye’de ve dünyada en popüler saç ekimi tekniğidir. Bu teknik, profesyoneller tarafından geliştirilen safir bıçak teknolojisiyle uygulanan ve açılan kanalların daha hızlı iyileşmesini esas alan bir tekniktir. Bu tekniğin en önemli yönü, mikro kanal açma aletleri için ana malzeme olarak safir kullanılmasıdır. Bu teknikle FUE’ ye göre sonuçta daha fazla başarı elde edilir. Safir FUE tekniği, saç köklerini tek tek alarak donör bölgede doğal bir görünüm bırakan ayaktan ve invaziv olmayan bir cerrahi işlemdir. Dikiş olmadığı için yara izini ve ameliyat sonrası dönemi minimuma indiren, küçük ve orta büyüklükteki bölgelerin tedavisine olanak sağlayan gelişmiş bir tekniktir.

Özetlemek gerekirse: Safir FUE, tıpkı Standart FUE gibi uygulanmaktadır, ancak safir bıçakları sayesinde bazı avantajları vardır.

  • Safir bıçaklar keskinliğini kaybetmez,
  • Doku Travma riski minimumdur,
  • Dolaşım sorunu yok,
  • Minimum enfeksiyon ve alerji riski,
  • Daha hızlı iyileşme süreci,
  • FUE Metal slit tekniğine göre daha yoğun implantasyon imkanı,
  • Ameliyat sonrası minimum ödem oluşur. Çünkü metal slit tekniğine göre deri altına daha az sıvı enjekte edilir.

DHI Tekniği

DHI tekniği saç ekiminde kullanılan diğer bir tekniktir ve kalem tekniği olarak da bilinir. Hastanın saçı analiz edilir, donör alandaki folikül konsantrasyonu belirlenir ve folikül sayısı hesaplanır. Mikro aletler kullanılarak toplanan foliküller bir “implant kalemi” kullanılarak saç derisine yerleştirilir. Hasta lokal anestezi etkisi altına girdikten sonra saçın kalınlığına göre kalem tipi seçilir. Bu teknik hiçbir kanal açılmadan uygulandığı için iyileşme süreci en kısa olan tekniktir ve kabuklanma yapmaz. Bu tekniğin uygulanması, daha yakın foliküllerin yerleştirilmesini mümkün kılar ve kalem kullanımı sayesinde saçın yönünü yönlendirmek daha kolaydır. Hızlı bir iyileşme süreci vardır. En çok tercih edilen tekniklerden biridir.

Yağ Enjeksiyonu ile Saç Ekimi

Yağ enjeksiyonu uzun zamandır çeşitli eklem ve kıkırdak doku tedavilerinde farklı tıbbi uygulamalarda kullanılan doku yenileme özelliği olan bir yöntemdir. Kişinin kendi vücudundan ameliyathane ortamında ince bir kanül yardımıyla bel, karın, iç bacak gibi yağ miktarı fazla olan bölgelerinden liposuction yöntemiyle alınır. Yağlar laboratuvar ortamında özel bir filtreleme işleminden geçer ve kişinin yenilenebilir hücreleriyle buluşturularak saç ekimi yapılan bölgeye enjekte edilir. Enjekte edildiği bölgedeki organları yenileme, besleme ve çoğaltma özelliği vardır. Saç ekimi yapılan bölgeye enjekte edildiğinde kimyasal ve kozmetik bir ürün kullanmadan herhangi bir yan etki görülmeden kişinin saç yoğunluğu mükemmel bir şekilde artmaktadır. Saç ekimi yapılan deriyi besler ve ekimi yapılan köklerin tutunmasını kolaylaştırır. İşlem sedasyon altında uygulandığı için kişi bir ağrı veya acı duymayacaktır.

Blog
blank

Saç Tedavilerinde Medikal Yöntemler

Saç Tedavilerinde Medikal Yöntemler Dış görünüşün en önemli parçalarından olan saçlar; stres, genetik faktörler, vitamin eksikliği gibi unsurlar karşısında dökülmelere maruz kalırlar. Kimi zaman kullanılan

Sedasyon İle Uyutularak Saç Ekimi

Sedasyon İle Uyutularak Saç Ekimi

Sedasyon İle Uyutularak Saç Ekimi Saç ekimi kadından erkeğe herkesin talep edebileceği bir operasyondur. Birçok farklı sebep dayanan dökülmelerinizin ardından doğal bir görüntüye kavuşmak istersiniz.

blank

Sakal Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Sakal Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır? Ergenliğin belirtisi olan sakallar çıkmaya başladığı günden dökülmeye başladığı güne kadar erkekler için önemli bir meseledir. Cilt yapısı, hormonlar

blank

HIV Pozitif Hastalarda Saç Ekimi

HIV Pozitif Hastalarda Saç Ekimi AIDS hastalığının en büyük tetikleyicisi olan HIV, bağışıklık sistemine de büyük oranda zarar veren bir virüstür. Çoğunlukla kan testlerinde ortaya

blank

Saç Ekiminden Sonra Dökülme Olur Mu?

Saç Ekiminden Sonra Dökülme Olur Mu? Öncesinde saç dökülme stresini yaşayıp ardından saç ekimi işlemi yaptırdığınızda yeniden bir dökülme yaşanır. Çünkü saç ekiminden sonra dökülme

Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Dr Can Esthetic WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button