blank

Emzirme Sonrası Meme Silikonu Taktırmak

Emzirme Sonrası Meme Silikonu Taktırmak

Emzirme esnasında göğüsler, süt üretimi nedeni ile yoğunlaşır. Çünkü daha hamilelik sürecinde başlayan süt kanallarının artışı ve büyümesi anneyi emzirme sürecine hazırlar. Süt dolan göğüs cildi de haliyle gerilir. İltihap ve kan dolaşımı sorunları da göğüslerde şekil bozukluğunun daha belirgin olmasına neden olabilmektedir. Genellikle emziren anneler görülen asimetrik görüntü ise pek çok kadının karşılaştığı bir durumdur. Neyse ki emzirme sonrası meme silikonu taktırmak sarkan ve küçülen göğüs görüntüsü için uzun süreli çözümler sunuyor.

Meme Sarkması Neden Olur?

Kadın vücudunun en önemli ve vazgeçilmez parçalarından biri olan göğüsler, çocuk emzirmenin yanı sıra estetik açıdan da çok değerlidir. Nitekim her kadın ideal kabul edilen 90-60-90 vücut ölçülerine sahip olmak ister. Kimi genetik olarak bu göğüs ölçülere sahiptir. Ancak kiminin ki çok büyük kimininki ise çok küçük olabilmektedir. Bir de buna yaş, hızlı kilo alıp verme, hamilelik ve emzirme süreci ilave olunca sarkıklık en yaygın yaşanan ve şikayetçi olunan sorunların başında gelir. Neyse ki günümüzde emzirme sonrası meme silikonu taktırmak gibi yenilikçi çözümler vardır.

Bir bebeğin hayatının ilk 6 ayında ihtiyacı olan tüm besinleri anne sütü karşılar. Anne sütü, sahip olduğu ideal besin değerleri yanında koruyucu maddeleriyle de bebeği enfeksiyonlara karşıda korur. Hatta öyle ki çok sıcak iklimlerde doğan bebekler bile anne sütü ile beslendiğinde su içmeye gerek duymaz. Bu yüzden Dünya Sağlık Örgütü tarafından en azından ilk 6 ay bebeklerin sadece anne sütü ile beslenmesi önerilmektedir. Ancak bazı anne adayları, göğüsleri emzirme sonrası sarkacağı için bebeğini emzirmekten kaçar. Bu noktada emzirme sonrası meme silikonu taktırmak böyle bir durum için endişe duyulmaması gerektiğini vurgulayan bir çözümdür.

Göğüslerin sarkmasının tek nedeni emzirme değildir. Aşırı ve hızlı kilo alımı, beslenme bozuklukları, bebeği hızlı sütten kesmek, kötü sütyen kullanmak gibi farklı nedenler de meme sarkmasına neden olabilmektedir. Ayrıca bebek emzirirken yanlış pozisyonda tutmak da sarkık meme görüntü seviyesini artırabilmektedir. İyi bir sutyen kullanımı, krem, dengeli beslenme ve egzersizler gibi bazı önlemler her ne kadar bu sarkık görüntünün önlenmesine bir nevi yardımcı olsa da tamamen önleyemez. İşte bu noktada emzirme sonrası meme silikonu taktırmak iyi bir fikirdir.

 

Meme İmplantı Çeşitleri

Emzirme Sonrası Meme Sarkması Kaçınılmaz mı?

Emziren pek çok kadının ortak sorunu göğüs görüntüsünün hamilelik öncesine dönüp dönmeyeceğidir. Bu bağlamda emzirme sonrası meme sarkmasının her kadında olduğunu söylemek mümkün. Kısaca bu, ortak bir sorun. Yani hamilelik öncesi, dik ve sıkı görünen meme görüntüsü kendi başına asla eski haline dönmez. Neyse ki günümüz tıbbi ve teknolojik gelişmeler sayesinde emzirme sonrası meme silikonu taktırmak kaydıyla bu sorunu aşabilirsiniz.

Özellikle meme yapısı büyük olan kadınlarda emzirme süreci sona erdikten sonra meme sarkıklığı çok barizdir. Bunun nedeni sütü kesilen meme dokusunun, hacminin azalması ve yerçekiminin etkisiyle aşağı doğru yer değiştirmiş olmasıdır. Bu tip büyük meme yapısına sahip kadınlarda emzirme sonrası sarkıklık basit bir cerrahi prosedürle halledilebilmektedir. Bu operasyonda ciltte toplama işlemi yapılmaktadır. Ardından ise kas altına meme silikonu takılmaktadır. Böylelikle daha dolgun ve dik göğüs görüntüsüne ulaşabilirsiniz.

Göğüs yapısı küçük olan kadınlar ise emzirme sürecinde göğüslerinin büyümesinden son derece mutlu olur. Ancak emzirmenin sonlandırılmasının ardından meme görüntülerinden dolayı adeta hayal kırıklığına uğrarlar. Çünkü emzirirken öncesine göre nispeten büyük olan memeleri emzirme sonrası önceki halinden çok daha küçülür. Bir nevi meme değil de sanki kalın bir deri kalıntısına benzer. Bu görünüm maalesef kilo alsalar, egzersiz yapsalar ve dengeli beslenseler dahi düzelmez. Neyse ki çözümsüz bir sorun değil. Çünkü emzirme sonrası meme silikonu taktırmak kaydıyla istedikleri meme yapısına kavuşmaları mümkün.

Küçük meme yapısına sahip kadınlarda oluşan bu sarkmalarda basit bir cerrahi operasyon ile uygun şekil ve boyut, emzirme sonrası meme silikonu taktırmak ile elde edilebilmektedir. Ortalama olarak 1 saat kadar kısa bir sürede gerçekleştirilen işlem ile kişi hedeflediği dik ve dolgun meme görüntüsüne kavuşabilmektedir. Üstelik operasyondan 2 gün sonra normal hayatına kaldığı yerden devam edebilir hasta.

Emzirme Sonrası Meme Silikonu Taktırmak Kesin Çözüm mü?

Emzirme sonrası her kadının ortak sorunu olan meme sarkması için meme dikleştirme etkili bir çözümdür. Yapılan uygulama esnasında sarkık cilt görüntüsü toparlanırken, areola ve göğüs uçları dikleştirilmektedir. Bunun yanında yapılan bu işlemde amaç, göğüslere doğal bir görünüm kazandırılmasıdır. Ancak her meme sarkıklığı için sadece cilt sarkıklığının alınması ve meme başının dikleştirilmesi yeterli olmaz. Çünkü bunlar memelerin boyutuna dair bir yarar sağlamaz. İşte bu etapta emzirme sonrası meme silikonu taktırmak gerekir.

Göğüs dikleştirmek, cilt sarkıklığını almak ve emzirme sonrası meme silikonu taktırmak tek operasyonda planlanabilmektedir. Bu üç işlemin yapıldığı vakalara bakıldığı zaman ise oldukça başarılı sonuçlar elde edildiği görülmektedir. Çocuk sahibi olan ve ciddi kilo kaybı yaşayan annelerin büyük bir kısmı farklı seviyelerde bu üç sorunu yaşamaktadır. Dolayısıyla bu üç işlemin tek operasyonda yapılma talebi oldukça fazladır.

Bu bağlamda emzirme sonrası dik, dolgun ve sıkı göğüs görüntüsüne sahip olmak isteyen kadınlar için emzirme sonrası meme silikonu taktırmak bu sorunun çözümünde kesin bir çözümdür. Çünkü ortaya çıkan bu sorun artık beslenme, egzersiz, kozmetikler ve destekleyici bir sütyenle aşılamayacak kronik bir durum haline gelmiştir. Yapılan işlem sonunda ise şekillenen göğüsler kişinin özgüvenini artıran bir başarı oranına sahiptir.

Emzirme Sonrası Meme Silikonu Taktırmak İçin Ne Kadar Beklenmeli?

Kadınların merak ettikleri konuların başında emzirme sonrası meme silikonu taktırmak için ne kadar beklenmesi gerektiği gelir. Bu işlem için doğumdan sonra 3 ay beklenmesi yeterlidir. Yani emzirme sürecine bir sakıncası yoktur. Ancak bu süreçte yapılması pek önerilmez. Çünkü yaşanan kilo değişimleri ve sütten dolu hacimli görünen meme görüntüsü emzirme süreci sonlandırıldığında değişebilmektedir. Dolayısıyla emzirme sürecinden sonra kişi ideal kilosuna ulaştığında yapılması en sağlıklı yaklaşımdır.

Şayet süt bezleri ve meme formu son haline almadan yapılırsa, takılan silikonlar doğal durmaz. Çünkü takılan silikonlar küçük gelebilir. Diğer cilt sarkıklığı ile meme başı dikleştirme işlemleri de yetersiz kalır. Bu yüzden uzmanlar tarafından emzirme sürecinin sonlandırılmasının ardından kişi ideal kilosuna ulaştıktan sonra yapılması önerilmektedir.

Eğer kişi bebeğini emzirdiği süreçte silikon taktırmayı düşünüyorsa şunu bilmesi gerekir.  Bu operasyon sütünün kesilmesi gibi bir durum yaratmaz. Şayet sütünde azalma ve kesilme varsa bu durum, genetik ve tamamen hormonal değişimlerle yaşanabilmektedir. Çünkü silikon takılması, dikleştirme veya cilt sarkıklarının düzeltilmesi gibi hiçbir işlem emzirme yeteneğini engellemez. Ancak nadirde olsa bazı kişilerde sütün azalmasına neden olabilmektedir.

Özetle emzirme sonrası meme silikonu taktırmak bütçesi elveren her kadının tercih edebileceği kadar albenisi yüksek bir cerrahi uygulamadır. Çünkü kadınlara, hayatlarındaki en değerli varlığı olan bebeklerini “göğüslerim sarkacak” endişesi taşımadan emzirebilme şansı sunar. Üstelik bu operasyon minimum risk ile yapılabilirken iyileşme süreci de oldukça kısadır.

Karın Germe

 

  Dr Can Esthetic VIP Hizmetlerinden Saç EkimiObezite Estetik CerrahiTüp Bebek ve Diş Estetiği  hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz,  Saç Ekimi hakkında çok daha bilgi için Saç Ekim Teknikleri sayfamızdan merak ettiklerinizi öğrenebilir, Randevu sayfamızdan hızlıca randevu oluşturabilir ve çok fazlası için bize İletişim sayfasından tüm öneri ve isteklerinizi iletebilirsiniz.

blank

Emzirme Sonrası Meme Silikonu Taktırmak

Emzirme Sonrası Meme Silikonu Taktırmak Emzirme esnasında göğüsler, süt üretimi nedeni ile yoğunlaşır. Çünkü daha hamilelik sürecinde başlayan süt kanallarının artışı ve büyümesi anneyi emzirme

blank

Meme İmplantı Çeşitleri

Meme İmplantı Çeşitleri Göğüslerin şeklini ve boyutunu değiştirmek isteyenlerin imdadına yetişen meme büyütme operasyonları, iki şekilde yapılmaktadır. Biri yağ transferi, diğeri ise meme implantlarıdır. Özellikle

blank

Chin Fat Removal (Platysmoplasty) Gıdı Alma

Chin Fat Removal (Platysmoplasty) Gıdı Alma Birçoğumuz çift çene olarak da anılan sarkık gıdı sorunundan mustaribiz. Gıdı genelde, bu bölgedeki derinin kolajen eksilmesi ve elastikiyetini

blank

Bichectomy

Bichectomy Küçük yaşlarda sıkılası tombul yanakların kaynağı olan yağlar, yaş ilerledikçe estetik bir sorun haline gelir. Bu durum ise kişilerin olduğundan kilolu ve yaşlı görünmesine

Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Dr Can Esthetic WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button