blank

Estetik Cerrahi

blank

Estetik Cerrahi Sıkça Sorulan Sorular

İlk adım, online konsültasyon oluşturmak için iletişim hattımıza ulaşmanız ve ameliyat için uygun bir hasta olup olmadığınızı gösteren bir teşhis almanızdır. Ardından, cerrahla randevunuzu ve İstanbul güzergahınızı planlamak için İstanbul seyahat tarihlerinizi seçmeniz gerekecektir.

Türkiye sağlık turizmi ile ünlüdür ancak seçeceğiniz tıp merkezinden emin olmalısınız. Bunu bilerek, şu önerilere uymanızı öneririz: Cerrahınızın diplomalarını ve mesleki profilini isteyin, işleminizin sertifikalı bir hastanede yapıldığından emin olun, diğer hastaların öncesi/sonra görüntülerini isteyin. Facebook, Instagram ve YouTube gibi sosyal ağlardaki paylaşımları da işlemin yapılacağı merkez hakkında size fikir verecektir.

Hayır, refakatçi getirmek gerekli değildir ancak tavsiye ederiz. Size hayatınızda önemli (olumlu) değişiklikler getirecek büyük bir ameliyat olduğu için genel olarak hastalarımız birisiyle birlikte gelir,  Dr. Can Estetik ekibi onları karşılar ve ihtiyaçları ile ilgilenir. Tüm tıbbi hizmetler ve randevuların yanı sıra, varışınızdan ayrılışınıza kadar konaklama ve ulaşım gibi burada bulunduğunuz süredeki hizmetleri de organize ediyoruz.

Ameliyat sonrası kolay iyileşme süreci için gerekli tüm ilaçları ve önerileri size ameliyatınızı yapan doktor tarafından tercüman eşliğinde anlatılacak. Ülkenize döndüğünüz andan itibaren, sağlık durumunuzun çevrimiçi takibini yapmaya devam edeceğiz. Hattımıza 7/24 dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Ameliyatınız sonrasında ilk hafta burada gözetimimiz altında olacaksınız. Herhangi bir erken dönem komplikasyonunda sizi ameliyat eden doktor tarafından muayene edileceksiniz. Ameliyat sonrası riskler konusunda endişelenmenize gerek yok. Ülkenize döndüğünüzde bile 7/24 WhatsApp hattımızdan bizimle iletişime geçebilir, sağlık durumunuzla ilgili online olarak doktorlarımızla görüşebilişiniz.

İstanbul’a gelmeden önce tahmini seyahat tarihlerinizden 2-3 hafta önce yardım hattımızla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu, Dr. Can Estetik olarak ekibimizin ve doktorlarımızın müsaitlik durumunu kontrol etmesine, randevunuzun ve tıbbi seyahat planınızın planlamasına olanak tanır. İstanbul’da kalacağınız gün sayısı yapılacak operasyona göre değişiklik göstermektedir. Daha büyük cerrahi girişimler için en az 7gün- 6 gece daha küçük cerrahi girişimler için 3 gün 2 gece de yetebilmektedir.  Ancak Dr. Can Estetik olarak hastalarımıza her zaman 1-2 gün daha eklemelerini öneriyoruz.

blank

Yüz Estetik Cerrahisi

Burun Estetiği Cerrahisi (Rinoplasti)

Burun hem estetik hem de fonksiyonel açıdan en önemli organlardan biridir. Bu nedenle estetik kaygılar veya burnun yapısı ile ilgili sağlık sorunları nedeniyle ameliyat gerekebilir. Hastanın ihtiyacına göre burun ucunun inceltilmesi, burnun uzunluğunun ve burun ve yüzün açısının değiştirilmesi, burun kemerinin yeniden şekillendirilmesi, burnun küçültülmesi ve nefes alma problemlerinin düzeltilmesi gibi işlemler hastanın durumuna göre yapılabilmektedir. Her hastanın burun şekli farklıdır, bu nedenle her hasta için özel bir ameliyat planı geliştirilir. Kişinin yüz anatomisine en uygun sonuç aranır. ‘Endonazal’ ve ‘dış’ olarak adlandırılan iki farklı yöntemle burun içi veya burun ucu kesilerek dikilir. Burun ameliyatı, burun kanatlarının küçültülmesi veya burun ucunun küçültülmesi gerekiyorsa, burnu şekillendirmek için bu değişiklikler birlikte yapılır.

Burun estetiğinin amacı, yüz hatları ile orantıyı sağlamak ve inhalasyonu optimize etmektir. Ameliyattan sonra ortaya çıkan morluk, salkım gibi belirtiler yaklaşık bir hafta içinde çok hızlı bir şekilde kaybolur.

Yüz ve Boyun Germe

Günümüzde hayatın temposu ve ilerleyen yaş nedeniyle yüz ve boyunda stres ve beslenmeye bağlı kırışıklıklar oluşabilmektedir. Yüz ve boyun derisinin altındaki yağ ve kas dokusunun azalması, cilt abiyotrofisine, kırışıklıklara ve yorgun bir görünüme neden olur. Gençleştirme yöntemleri bu sorunları çözmeyi, etkili ve kalıcı sonuçlara ulaşmayı amaçlar. Göz kapakları, boyun, yüz ve göz çevresindeki kırışıklıkların yanı sıra; prolapsus da tedavi edilebilir.

Hastada kalıcı iz bırakmamak amacı ile yüz ve boyun bölgesini tedavi etmek için kulak arkası ve saç köklerinde içten dikişlerle kesiler yapılır. Gerektiğinde deri aldırma veya yağ enjeksiyonu gibi yöntemlerle yüz şekillendirilir. Hastanın bir hafta gibi kısa bir sürede normal hayatına devam etmesi beklenir.

Göz, Kaş ve Alın Cerrahisi

Beslenme, radyasyon, hormonlar ya da aşırı aktif yüz kasları gibi faktörler göz altı bölgesi, alın ve kaş bölgesinde yaşlanmaya ve kırışıklıklara neden olur. Kaz ayakları, alın ve kaş bölgesindeki kırışıklıklar, göz kapaklarındaki torbalar kişinin yorgun görünmesine neden olur. Bu görünümü azaltmak için endoskopik kaş kaldırma, alın tedavisi, alın ve şakak şişkinliği, göz kapağı ameliyatı veya göz altı torbalarının alınması gibi işlemler tek tek planlanabilir veya birlikte tedavi edilebilir. Alın germe ameliyatı endoskopik olarak yapılabilir, böylece kalıcı yara izi riski en aza indirilir. Operasyon sırasında saç çizgisi arkasında küçük kesiler yapılır; bu yöntem özellikle doku alınmasını gerektirmeyen operasyonlarda tercih edilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu yüz ve vücut hacmini artırmak için en yaygın yöntemlerden biridir. Yanak, çene, kalça ve bacakların çökük bölgelerine uygulanır. Hastanın kendisine ait yağlar özel yöntemlerle enjekte edilebilir hale getirilir ve kanül ile vücudun seçilen bölgesine enjekte edilir. Yağ genellikle göbek ve kalçalardan gelir. Yağ vücut tarafından emildiği için belli bir süre sonra işlemin tekrarlanması planlanabilir. Diğer enjektörlerde olduğu gibi yağ genellikle liposuction enjektörleri kullanılarak alınır. Kesik veya dikiş olmadığı için iz kalma riski de yoktur. Ayrıca lokal anestezi de uygulanmaktadır.

Göğüs Estetiği Cerrahisi

Göğüs Büyütme

Meme büyütme ameliyatı genellikle memelerinin çok küçük olduğunu, orantısız olduğunu hissedenler için veya emzirme sonrası hacim azalmasını düzenlemek için yapılır. Meme büyütme ameliyatı için yağ enjeksiyonu ve silikon protez yöntemleri kullanılmaktadır. Kullanılacak yönteme hastanın durumu ve ihtiyacına göre karar verilir.

Göğüs Küçültme

Emzirmeden sonra aşırı büyük veya sarkık göğüsler birçok kadın için çeşitli sorunlara neden olabilir. Bu sorunlar çeşitlidir: duruş bozuklukları, omuz ağrıları, sırt ağrıları, meme altında deri döküntüleri vs… Ayrıca ergenlik döneminde büyük göğüslere sahip olmak psikolojik sorunlara neden olabilir. Detaylı muayenelerden sonra (hormonal bozukluk, meme büyümesinin devam etmesi, hacim vb.) müdahale kararı verilir. Meme küçültme ameliyatında farklı yöntemler uygulanmaktadır. Amaç hem estetik hem de sağlık için en iyi sonucu elde etmektir. Operasyon sırasında meme ucunun hassasiyeti ve süt kanallarının korunması dikkate alınır.

Mastopeksi

Mastopeksi genellikle hamilelik ve emzirme sonrası önemli kilo kaybından sonra ortaya çıkan bir deformiteyi azaltmak için uygulanır. Ameliyatın nasıl yapılacağı hasta ile birlikte belirlenir. Meme başı ve sarkık doku yeniden şekillendirilir. Ameliyat sırasında ortaya çıkan dikey ve T şeklindeki izler birkaç ay içinde beyazlaşır. Mastopekside doku değil fazla deri çıkarılır. Bu nedenle yağ ve doku kaybı durumunda mastopeksi ile protez implante edilebilir.

Jinekomasti

Östrojen artışı, hormonal bozukluklar veya akciğer kanseri tedavisinde kullanılan bazı ilaç türlerinin yan etkileri nedeniyle örneğin erkeklerde göğüs büyümesi görmek mümkündür. Buna jinekomasti denir. Fazla kiloya bağlı olarak memelerde yağlanma varsa buna sahte jinekomasti denir. Jinekomastinin nedeni teşhis edilir, daha sonra evresine göre tedavi planlanır – 1. evre: kendini sınırlayan; 2. aşama: daha büyük göğüslerin oluşması; 3. aşama: sarkma. Birinci ve ikinci vakalarda liposuction yeterli olabilir. Meme bezinin çıkarılmasıyla tedavi edilebilir. Üçüncü durumda ise bu işlemlere ek olarak cilt soyma işlemi yapılır.

blank
blank

Vücut Estetik Cerrahisi

Bel Küçültme Cerrahisi

İnce bir bele sahip olmak estetik bir kadın vücudu için en önemli faktörlerden biridir. Kişi kilo verdikten sonra sarkmış bir görünüm ya da fazla kilolardan dolayı bel küçültme ameliyatına ihtiyaç duyabilir. Hasta genel anestezi altındayken hastanın kasık ve kaburga bölgesi arasındaki bölgeye karın germe ameliyatı yapılır. Dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de ameliyat sırasında kaburga aldırma ameliyatının yapılmamasıdır. Gerekirse göbekteki fazla deri ve yağ alınabilir.

Karın Germe

Genellikle hipogastrik bölgede oluşan sarkık karın veya sarkmış cilt kaslarının yenilenmesi için karın germe ameliyatı yapılır. Hastanın durumuna göre ya karın bir bütün olarak ele alınır ya da kısmi distansiyon yapılır. Ağırlıklı olarak doğum yapmış kadınlarda veya önemli kilo kaybı nedeniyle sarkma sorunu yaşayan kişilerde uygulanan bir yöntemdir. Bu operasyonun temel amacı kişilere kilo vermek değil, vücudunun belirli bölgeleriyle ilgili sorunları çözmektir.

Liposuction

Yağın vakumla alınması yani liposuction özel kanüller kullanılarak yağın alınması işlemidir. Gerekirse alınan yağlar başka bölgelere yeniden enjekte edilir. Bu yöntem vücudun tüm bölgelerine uygulanabilmektedir. Kadınlarda daha çok göbek, basen ve bacaklara, erkeklerde ise göbek ve göğüs bölgelerine uygulanmaktadır. Bu noktada operasyonun amacının kilo vermek değil kilo verme sürecini desteklemek olduğunu vurgulamak önemlidir. Liposuction operasyonundan sonra sarkan cilt ek yöntemlerle çıkarılmalıdır. Hastanın durumu ve ihtiyaçları belirlendikten sonra müdahale alanları belirlenir.

Liposuction ameliyatları artık liposhaper, ultrason liposuction ve lazer liposuction’ı içeriyor.

 

Kalça/Popo Estetik Cerrahisi

Kalça/Popo Estetik Cerrahisi

İyi şekillendirilmiş kalçalara sahip olmak, bir kadın vücudundaki en önemli estetik unsurlardan biridir. Çoğu kadın düzgün şekilli, düz ve pürüzsüz kalçalar ister. Sadece kadınlar değil, erkekler de düzgün kalçalar ister.

Gluteoplasti – operasyon hastanın ihtiyacına göre değişir: popo implantı yerleştirme, kalça sıkılaştırma, mastopeksi ve küçültme işlemler arasında mevcuttur. Kalçaları dolgunlaştırmak için hastadan yağ dokusu alınabilir, yoğunlaştırılabilir ve yeniden enjekte edilebilir. Bu yeterli olmazsa silikon protez implante edilebilir.

Kilo kaybından etkilenen kişilerde yeniden şekillenme için kalçalardan deri alınır ve endoskopi ile arka germe işlemi yapılır.

blank
Blog
blank

Emzirme Sonrası Meme Silikonu Taktırmak

Emzirme Sonrası Meme Silikonu Taktırmak Emzirme esnasında göğüsler, süt üretimi nedeni ile yoğunlaşır. Çünkü daha hamilelik sürecinde başlayan süt kanallarının artışı ve büyümesi anneyi emzirme

blank

Meme İmplantı Çeşitleri

Meme İmplantı Çeşitleri Göğüslerin şeklini ve boyutunu değiştirmek isteyenlerin imdadına yetişen meme büyütme operasyonları, iki şekilde yapılmaktadır. Biri yağ transferi, diğeri ise meme implantlarıdır. Özellikle

blank

Chin Fat Removal (Platysmoplasty) Gıdı Alma

Chin Fat Removal (Platysmoplasty) Gıdı Alma Birçoğumuz çift çene olarak da anılan sarkık gıdı sorunundan mustaribiz. Gıdı genelde, bu bölgedeki derinin kolajen eksilmesi ve elastikiyetini

blank

Bichectomy

Bichectomy Küçük yaşlarda sıkılası tombul yanakların kaynağı olan yağlar, yaş ilerledikçe estetik bir sorun haline gelir. Bu durum ise kişilerin olduğundan kilolu ve yaşlı görünmesine

Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Dr Can Esthetic WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button