blank
blank

Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçsızlık, birçok insanın mustarip olduğu, çözüm yolu aradığı en büyük dertlerden biridir. Saçların dökülmeye başlamasından sonra başlayan mücadele çoğu zaman yenilgiyle sonuçlanıyor. Çünkü saçların dökülmesi yaşam koşulları, beslenme alışkanlıkları gibi faktörlere bağlı olsa da en önemli faktör genetiktir. Atalarınızdan miras kalan bir saçsızlık genlerinize işliyse yapacağınız çok bir şey yoktur. Elbette bu kader değildir. Çünkü gelişen teknoloji, dökülen saçların daha sağlıklılarının yerine nakline olanak sağlıyor. Ancak saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenler var. Çünkü her saçı dökülen istediği zaman gidip saç ektiremiyor.

Öncelikle bilinmesi gereken en önemli şey; saç ekiminin cerrahi bir operasyon olduğudur. Yani bir berbere gider gibi saç ektirip çıkamazsınız. Bunun için bilimin ışığında incelemeler, analizler ve raporlamalar gereklidir. Çünkü kişinin saç ekimine uygun olup olmadığı en önemli kriterdir. Bu aşama geçildikten sonra da işlem bitmiyor. Saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenler arasındaki en önemli kriter hekimin seçimidir. Çünkü doğru seçim, mükemmel sonuca ulaşmanın en kritik yoludur. Bu yol doğru seçildiğinde istenilen sonuca ulaşılması çok kolaydır.

Saç Ekiminde Doğru Klinik ve Doğru Hekimin Önemi

Saçsızlıktan kurtulma aşamasında olanlar büyük bir araştırmaya giriyorlar. İnternette binlerce bilgi arasından kendilerine uygun olanı seçmeye çalışıyorlar. Doğru bilgiler edinip iyi sonuca ulaşmayı amaçlıyorlar. Bu aşamada pek çok soru cevap bekliyor. Fakat asıl cevap doğru klinik ve doğru hekimin seçiminde yatıyor. Çünkü saç ekimi ciddiye alınacak cerrahi bir müdahaledir. Bu aşamada, işlemi yapacak hekimin tecrübesi ve vizyonu çok önemlidir.

Aynı zamanda işlemin yapılacağı klinik, hijyen ve güvenlik şartlarını yerine getirmelidir. Sadece hekimin değil, yardımcı ekibin de tecrübe ve becerisi sonuca etki ediyor. Saç ekiminde istenmeyen sonuçlarla karşılaşmak durumun düzeltilmesini daha da zorlaştırıyor. Bu nedenle saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenler araştırılırken bu iki seçim önem taşıyor. Doğru klinik ve doğru hekim, bu işlem için en önemli aşamadır.

Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Arasında Fiyat Önemli Bir Unsur Mu?

Saç ektireceklerin en çok merak ettiği konulardan biri de fiyattır. Günümüzde ekonomi önemlidir. Ancak sağlıkla ilgili bir konuda ekonomik düşünmek de kötü sonuçlara neden olabiliyor. Haliyle, saç ekimi yaptırmadan önce fiyat araştırmasına girmek yanıltıcı sonuçlar doğurabiliyor. Bu araştırmaya girildiğinde fiyat konusu her zaman ikinci planda tutulmalıdır. Çünkü her geçen gün ilginin ve müşteri potansiyelinin arttığı bu sektör, bazı iş bilmezlerin de iştahını kabartıyor. Bu da beraberinde ucuz ama kalitesiz hizmeti getiriyor.

Saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenler arasında fiyat önemli bir unsurdur. Ama her şey demek değildir. En iyi sonucu almak için hekimin uzmanlığına, teknolojisine ve yöntemine güvenmek gerekir. Referansları iyi, hiçbir sorun yaşatmayan, istenilen sonuca ulaştıran hekim ve kliniklerin fiyatları da çok sorgulanmamalıdır. Çünkü iyi hizmetin karşılığı kalitedir ve o da paha ile ölçülmez.

Saç Ekiminde Hangi En Uygun Teknik Hangisi?

Günümüz teknolojileri, saç nakli işlemlerini daha kusursuz hale getiriyor. Buna, çeyrek asırlık hekim tecrübeleri de eklendiğinde en iyi sonuca ulaşmak daha kolay oluyor. Saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenler arasında dikkat gerektiren bir konu da yöntemdir.

Günümüzde FUE ve DHI ismi verilen iki yöntem sıklıkla kullanılıyor. Nakil, donör bölgeden saç köklerinin alınarak saçsız bölgeye nakledilmesi prensibi ile yapılıyor. Her iki yöntem de lokal anestezi altında yapılıyor. Cerrahi bir işlem olan bu süreçlerde sabırlı olmak da gerekiyor.

Sabır, tedavi süresince en önemli dayanaklardan biridir. Çünkü uygun klinik ve hekimin bulunmasının ardından uzun bir süreç başlıyor. Saç ekimi öncesi şu işlemler uygulanıyor:

  • Öncelikle hekimle görüşme yapılıyor. Bu aşamada beklentiler ve sonuç ihtimalleri hakkında görüş alışverişinde bulunuluyor.
  • Saçsız bölge ile sağlıklı saç köklerinin alınacağı donör bölgenin analizi yapılıyor. Bu analizler, dökülmenin nedeni ve nakil sonrası başarı için bir perspektif belirliyor.
  • Verici bölge olarak kullanılacak en sağlıklı kökler belirleniyor. Ense, şakak ya da bacak gibi bölgelerin en sağlıklı saç köklerini barındıranları tespit ediliyor.
  • Sonrasında operasyon süreci ve sonrası için bilgilendirme yapılıyor. Çünkü operasyon kadar sonrası da büyük önem taşıyor.

Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler: Mental Motivasyon Çok Önemli!

Saçsızlığın kader olmadığını ve değişeceğini kabul etmek önemli bir aşamadır. Bu durumdan kurtulup yepyeni bir hayata başlamak en büyük istektir. Ancak bu durumun hayatın tümüne yansıması gerekir. Öncelikle, operasyonun her şeyi kökünden değiştiren sihirli bir değnek olmadığını bilmek gerekir. Dış görünüm, özgüven açısından son derece önemlidir ama her şey demek değildir. Bu nedenle saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenler arasındaki en önemli konu mental motivasyondur.

Doğru motivasyonu sağlamanın formülü yine doğru hekimdir. Operasyon öncesi istekleriniz ve beklentileriniz farklı olabilir. Ancak uygulama, donör olarak kullanılan saç köklerinin sağlığına da bağlıdır. Bu nedenle, beklentilerden çok hekimin söylediklerine önem vermek gerekir. Çünkü hekim, sizin için en uygun ve sağlıklı olanını yapmak için gayret gösterir. Dolayısıyla tıpta, her şey beklentiye göre şekillenemez. Bu nedenle hekimin, muayene sonrası yapacağı analiz, mental motivasyonunuzu oluşturmalıdır.

Saç Ekimi Öncesi Nelere Dikkat Etmeli?

Elbette saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenler bununla sınırlı değildir. Operasyonun başarısı, yaşam şeklinizin uyumuyla doğru orantılıdır. Operasyona karar verdikten sonra hekimin tavsiyelerine harfiyen uyulmalıdır. Çünkü bu uyarılar tecrübeyle sabittir. İstenmeyen sonuçlar yaşamamak için şu tavsiyelere uymanız önem taşıyor:

  • Saç naklinde istenen en önemli sonuç doğal görünümdür. Bu konuda açık olmalı ve hekiminize beklentilerinizi iletmelisiniz. En iyi doğal görünüm de yine tecrübe ile alakalıdır. Ayrıca hekimin estetik bakış açısı da çok önemlidir. Doğallık için alacağınız sonuçtan emin olun.
  • Saç ekimi operasyonunun cerrahi bir müdahale olduğunu unutmayın. Operasyon öncesi doktorunuzun tavsiyelerine mutlaka uyun.
  • Sigara ve alkol tüketimine dikkat edin. Operasyon tarihinizin bir hafta öncesinde mümkün olduğunca bırakmaya çalışın. Çünkü bu ikili, yaraların iyileşmesini yavaşlattığından operasyon sürecini sıkıntıya sokabiliyor.
  • Eğer kronik bir hastalığınız varsa bunu hekiminizle paylaşmalısınız. Kullandığınız ilaçların listesini de doktorunuza mutlaka verin. Bazı ilaçlar, kan pıhtılaşmasını engelleyen içeriklerde olabiliyor. Bu nedenle hekiminiz bu bilgileri öncesinden edinmelidir.
  • Saç kaybında olan herkes, farklı solüsyonlar, serumlar ve ilaçlar kullanıyor. Eğer artık saç nakli aşamasına geldiyseniz bunlara gerek yok. Kullanıyorsanız da operasyondan en az bir hafta önce bırakmanız son derece önemlidir.

Saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenler ekim sonrasında yapılması gerekenler kadar çoktur. Saç nakli kararını verenler artık yeni bir aşamaya girmiştir. Bu aşamada da en büyük yardımcı, doktor, sağlık ekibi ve kliniktir. Uzun bir süreç olan saç ekiminde doğru yol için doğru rehberler gereklidir. Bu rehberlik sayesinde doğru sonuca ulaşmak mümkündür. Bu aşamada rehberlerin söylediği her şey sağlığınız içindir. Amaç sizi daha iyi sonuca ulaştırmaktır. Dolayısıyla saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenler çok önemli bir listedir ve bu listeye koşulsuz uymak kişisel bir zorunluluktur.

Dr Can Esthetic VIP Hizmetlerinden Saç EkimiObezite Estetik CerrahiTüp Bebek ve Diş Estetiği  hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz,  Saç Ekimi hakkında çok daha bilgi için Saç Ekim Teknikleri sayfamızdan merak ettiklerinizi öğrenebilir, Randevu sayfamızdan hızlıca randevu oluşturabilir ve çok fazlası için bize İletişim sayfasından tüm öneri ve isteklerinizi iletebilirsiniz.

blank

Saç Tedavilerinde Medikal Yöntemler

Saç Tedavilerinde Medikal Yöntemler Dış görünüşün en önemli parçalarından olan saçlar; stres, genetik faktörler, vitamin eksikliği gibi unsurlar karşısında dökülmelere maruz kalırlar. Kimi zaman kullanılan

Sedasyon İle Uyutularak Saç Ekimi

Sedasyon İle Uyutularak Saç Ekimi

Sedasyon İle Uyutularak Saç Ekimi Saç ekimi kadından erkeğe herkesin talep edebileceği bir operasyondur. Birçok farklı sebep dayanan dökülmelerinizin ardından doğal bir görüntüye kavuşmak istersiniz.

blank

Sakal Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Sakal Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır? Ergenliğin belirtisi olan sakallar çıkmaya başladığı günden dökülmeye başladığı güne kadar erkekler için önemli bir meseledir. Cilt yapısı, hormonlar

blank

HIV Pozitif Hastalarda Saç Ekimi

HIV Pozitif Hastalarda Saç Ekimi AIDS hastalığının en büyük tetikleyicisi olan HIV, bağışıklık sistemine de büyük oranda zarar veren bir virüstür. Çoğunlukla kan testlerinde ortaya

blank

Saç Ekiminden Sonra Dökülme Olur Mu?

Saç Ekiminden Sonra Dökülme Olur Mu? Öncesinde saç dökülme stresini yaşayıp ardından saç ekimi işlemi yaptırdığınızda yeniden bir dökülme yaşanır. Çünkü saç ekiminden sonra dökülme

Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Dr Can Esthetic WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button