blank
blank

Saç Tedavilerinde Medikal Yöntemler

Saç Tedavilerinde Medikal Yöntemler

Dış görünüşün en önemli parçalarından olan saçlar; stres, genetik faktörler, vitamin eksikliği gibi unsurlar karşısında dökülmelere maruz kalırlar. Kimi zaman kullanılan bitkisel yağlar, vitaminler ya da ilaçlar çözüm olarak dökülen saçları kurtarır. Ancak zamanla dökülmelerin meydana getirdiği seyrelmeler ve açıkta kalan cilt yüzeyi için kalıcı çözümlere ihtiyaç duyulmaktadır. Hem kalıcı olması hem de çoğunluğun tercih etmesinden dolayı en iyi çözüm medikal yöntemlerdir. Güçsüzleşen kıl köklerini önceki formuna kavuşturarak eski doğal saçların yeniden gelmesini sağlar. Bu nedenle de kalıcı ve etkin çözümlü yöntemlerdir. Tek bir sistem üzerinden tedavisi yoktur, istenilen şartlara uyum sağlayan pek çok alternatifi mevcuttur. Saç tedavilerinde kalıcı çözüm sunan yöntemler genel olarak:

 • Lazer terapileri
 • Saç mezoterapisi
 • Ozon buharlı multivitamin mezoterapi
 • PRP tedavisi ya da Double PRP tedavisi
 • Dermapen
 • Grow factor uygulaması gibi pek çok seçenek vardır.

Saç İçin Lazer Terapileri

Dökülmesinin en büyük etkisi olan zayıf saç köklerinin dalga boyları aracılığıyla ısı verilerek uyandırılmasına lazer terapi denir. Saç tedavilerinde kökten çözüm sunan en yeni tekniklerden biridir. Böylelikle dökülmeleri durdurarak hücre sayısını da artırır. Aynı zamanda dışarıdaki toz ve kirli havaya karşı da koruma oluşturur.  Böylece daha güçlü ve sağlıklı saç kökleri meydana gelir. Uygulama aşamaları da oldukça kolaydır.

 • Dökülmelerin ve seyrekliğin olduğu bölgeye çok yüksek olmayan diot ışınlarını gönderirler.
 • Oldukça hızlı bir şekilde yayılma gerçekleşir ve herhangi ağrı ya da sızı hissettirmez.
 • İşlem gören cilt yüzeyinin boyutuna ve saç kökü sayısına göre seansın sayısı ile süresi değişikli gösterir.
 • Lazer cihazının içerisinde yaklaşık 107 ışın noktası vardır. Bu noktalar aracılığı ile seyrek saçların arasında dahi kolaylıkla saç köklerine temas eder.

Kısa sürede çok zahmet gerektirmeyen ve cerrahi uygulama yapmayan medikal bir yöntemdir. Bu nedenle de kişilere konforlu bir tedavi ortamı sunar.  Ayrıca ışınlarının düşük olması da cilt yapısına zarar vermeden kıl köklerini güçlendirmeye olanak sağlar.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Köklerinin zayıflamasının ve güçsüzleşmesinin bir sebebi olan vitamin eksikliği gidermeye yarayan saç mezoterapisi medikal bir çözümdür.  Kökler için gerekli olan vitaminleri karıştırarak hazırlanan kokteyl, uygulama tabancasına yerleştirilerek saç köklerine enjekte edilmektedir. Herhangi bir kanal açma ya da iğne kullanma gibi yöntemleri barındırmayan ağrısız bir işlemdir. Cerrahi uygulama olmadığı için tek seansta değil en az 4 en fazla 10 seans arasında tedavinizi tamamlarsınız. Tek bir seansın süresi ise yaklaşık 20 dakikadır. Saçlara sağladığı en büyük katkı ise köklerin ve de ince yapılı saç tellerinin güçlenmesini sağlamaktır. Dökülmelerden, yıpranmalara ve seyrekliğe kadar her türlü saç tedavilerinde gönül rahatlığıyla kullanımı tavsiye edilmektedir.

Ozon Buharlı Multivitamin Mezoterapi

Doğal tedavi yöntemlerinden biri olan ozon buharı saçların eski formuna dönüşmesinde de rolü büyüktür. Mezoterapi, içerisinde pek çok vitamin barındıran ve saçlara enjekte edilen bir yöntemdir. Multivitamin mezoterapi ise içerisinde ozon bulunduran buhar yoluyla uygulanan bir medikal işlemdir.  Ozon yapısı gereği tabiatta varlığını koruyan üç oksijen molekülünden oluşan bir gaz çeşididir. İnsan sağlığına verdiği katkıların yanında cilt için de çok değerlidir.  Birçok multivitamin (vitamin ve minerallerin karışımı)  ozon buharı ile birleşerek özel bir karışım haline gelir. Ve uygulama tabancası ile saç köklerine enjekte  olur. Uygulama aşamasında saç mezoteripisi ile benzerdir sadece içerikleri farklıdır. Uygulama sonrasında saç kökleri kanlanarak yeniden hücre oluşturmaya başlar. Hem saçın altındaki cilt yapısının yenilenmesi hem de köklerin iyileştirilmesini sağlayan saç tedavilerindendir.

PRP (Plaletet Rich Plazma) Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

PRP tedavisi, bireyin kendisinden alınan kıl kökü hücreleri ile yapılan bir medikal işlemdir. Saç tedavilerinde yan etkisi bulunmayan ve kan yolu ile bulaşan hastalıklardan etkilenmeyen bir yöntemdir. Saç köklerinin uyandırılması ve yeniden saç hücrelerinin oluşmasını sağlar. Başarı yüzdesi yüksek ve oldukça etkili bir çözümdür. Uygulanma şekli ise birkaç aşamadan oluşur.

 • Öncelikle bireyin kendi saç köklerinden 10 cc’yi geçmeyecek şekilde kan alınmaktadır.
 • Alınan bu kanın, ayrıştırma cihazı olan sentifirüj içerisinde istenilen yapıda ayrışması olur.
 • Kan içerisinden ayrıştırılan sıvılardan trombositler yani sarı sıvıları elde ederler.
 • Bu sarı sıvılar ise daha sonra plazma kitininde bulunan ince uçlu iğne aracılığıyla saç köklerine enjekte edilmektedir.

Tüm işlemler kısa bir süre içerisinde hijyen koşullarında gerçekleşir. Kesin sonuç alınan bir yöntemdir ve etkisi uzun yıllar devam eder.

Saçta Dermapen İşlemi Nedir?

Genel tanımı cilt yenilemek olan dermapen özellikle alopesi yani halk arasında saçkıran olarak adlandırılan durumlarda kullanılan saç tedavilerindendir.  Cilt yapısını yenileyen bu medikal yöntem iğnelerle birlikte saç köklerinin kolajen üretimine destek sağlar. Sadece saçlarda değil birçok cilt problemlerinde de alternatif bir tedavidir. Köklerdeki sertleşmiş ve yıpranmış dokuları parçalayarak yumuşatır ve yenileme sürecini başlatır. Tıbbi gelişimlerle hızlanan ve profesyonel cihazlarla uygulanan bir sistemi vardır.

 • Özel bir uygulama kalemi mevcuttur. Ayrıca bu kalem kişiye özel başlıklarla sürekli yenilenmektedir. Böylelikle hijyen ortamı her zaman tam teşkilatlıdır.
 • Üzerinde birden fazla mikro iğne bulunan bu başlıklar zayıflayan saç köklerine iğneleme yaparak kanal açmaya başlar.
 • Yapılan iğneleme sayesinde saç köklerinde kolajen üretimi artarak cilt yapısının elastikiyeti yükselir.
 • İğneleme ile açılan kanallar ,hücrelere eşit sayıda PRP ve ya mezoterapi vitaminlerinin dağılmasına katkıda bulunur.
 • Böylelikle tüm hücreler ihtiyacı olan vitamin dengesine kavuşur. Aynı zamanda hücrelerin içerisinde sertleşen dokular da açılarak saç köklerinin kendiliğinden iyileşmesi de sağlanmış olur.

Uygulama aşamasında iğne olması endişeye yol açmamalıdır. Çünkü iğneleme yapan cihazın yapısında titreşim özelliği yer alır. Bu sayede de ağrısız ve konforlu bir tedavi süresi gerçekleşir. Tedirginlik yaşamadan gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.  Ayrıca sadece saç köklerinin değil hücre yenilenmesiyle birlikte cilt sorunlarınızın da ortadan kalkacağını unutmayın.

Grow Factor (Büyüme Faktörü) Tedavisi

Amerika’da bulunan ve ülkemizde de kullanılan grow factor medikal saç tedavilerindendir. Türkçe karşılığı olan büyüme faktöründen de anlayacağınız gibi büyüme hormonlarını aktive ederek saç köklerine uygulanan bir sistemdir. Saç köklerinin ihtiyacı olan bir karışımın hazırlanması sonucunda saçlarınızın eski ve doğal görüntüsünü yakalama şansınız olur. Hazırlanan bu kokteyl içerisinde saç köklerininiz ihtiyacı olan her şey vardır ve karışım bir serum haline getirilerek uygulanmaktadır.

 • Öncelikle skin stamps cihazı kullanılarak serumun saç köklerine iyice dağılması için alan oluşur.
 • İçerisinde büyüme hormonlarından vitaminlere kadar her türlü destekleyici bulunan serum ile uygulama yapılmaya başlar.
 • Saç köklerine iyice dağılması için masaj yoluyla serumu bölgeye dağıtarak emilimini sağlarlar.
 • 20 dakikayı bulan en az 4 seansla tedavi başlangıcı olur. Tedavinin ilerleyen aşamalarında istenilen sonuca göre tedaviye devam edebilirsiniz. Haftada bir kez uygulamak kaydıyla seanslarınızı artırmanızda hiçbir problem yoktur.
 • Yaklaşık 10 seanstan sonra saçlarınızda ve saç köklerinizde gözle görünür bir ilerleme olacaktır.

Grow factor tedavisinde hazırlanan serum sadece saç köklerinin güçlenmesinde ya da yeniden saç çıkmasında sınırlı değildir. saç ektirme operasyonu yaptırdığınızda da bu serumdan kullanırsanız nakledilen saç köklerinin e güçlendirdiğini göreceksiniz.

Dr Can Esthetic VIP Hizmetlerinden Saç EkimiObezite Estetik CerrahiTüp Bebek ve Diş Estetiği  hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz,  Saç Ekimi hakkında çok daha bilgi için Saç Ekim Teknikleri sayfamızdan merak ettiklerinizi öğrenebilir, Randevu sayfamızdan hızlıca randevu oluşturabilir ve çok fazlası için bize İletişim sayfasından tüm öneri ve isteklerinizi iletebilirsiniz.

blank

Saç Tedavilerinde Medikal Yöntemler

Saç Tedavilerinde Medikal Yöntemler Dış görünüşün en önemli parçalarından olan saçlar; stres, genetik faktörler, vitamin eksikliği gibi unsurlar karşısında dökülmelere maruz kalırlar. Kimi zaman kullanılan

Sedasyon İle Uyutularak Saç Ekimi

Sedasyon İle Uyutularak Saç Ekimi

Sedasyon İle Uyutularak Saç Ekimi Saç ekimi kadından erkeğe herkesin talep edebileceği bir operasyondur. Birçok farklı sebep dayanan dökülmelerinizin ardından doğal bir görüntüye kavuşmak istersiniz.

blank

Sakal Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Sakal Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır? Ergenliğin belirtisi olan sakallar çıkmaya başladığı günden dökülmeye başladığı güne kadar erkekler için önemli bir meseledir. Cilt yapısı, hormonlar

blank

HIV Pozitif Hastalarda Saç Ekimi

HIV Pozitif Hastalarda Saç Ekimi AIDS hastalığının en büyük tetikleyicisi olan HIV, bağışıklık sistemine de büyük oranda zarar veren bir virüstür. Çoğunlukla kan testlerinde ortaya

blank

Saç Ekiminden Sonra Dökülme Olur Mu?

Saç Ekiminden Sonra Dökülme Olur Mu? Öncesinde saç dökülme stresini yaşayıp ardından saç ekimi işlemi yaptırdığınızda yeniden bir dökülme yaşanır. Çünkü saç ekiminden sonra dökülme

Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Dr Can Esthetic WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button