blank
blank

Safir FUE Tekniği Nedir?

Safir FUE Tekniği Nedir?

Tıp ve teknolojideki gelişmeler, hayattaki birçok problemin çözümünü de beraberinde getirmiştir. Safir FUE tekniği de kellik probleminin çözümlerinden birisidir.

Teknolojik yeniliklerin yaygınlaşmasıyla yapay zekâ ve robotlaşma, veri bilimi gibi yeni iş alanları ortaya çıkmıştır. Bu yenilikler sağlık ve medikal sektörüne de sirayet etmiştir. İnsanoğlu, ihtiyaçların çeşitlilik kazanmasıyla yeni arayışlar içerisine girmiştir. Bilim adamları eskiden tedavi edemediği hastalıkları, tıbbi ve teknolojik gelişmelerin artmasıyla tedavi eder hale gelmiştir.

Kellik, erkekler arasında yaygın bir problemdir diyebiliriz. Bilim adamları zamanla bu konuda yeni yöntem ve tedaviler geliştirmiştir. Sonuçta eskiden çözümsüz bir problem olarak görülen kellik, artık sıradan bir problemdir.

Bu yöntem ve tedavilerden birisi olan safir FUE tekniği, bir saç ekim operasyonu olarak karşımıza çıkmıştır.

Saç Ekim Operasyonları

Saç ekim operasyonları, sağlıkta teknolojinin gelişmesiyle yeni tedavileri de beraberinde getirmiştir. Doktorlar eskiden saç ekim işlemini basit operasyonlarla yapıyordu. Bu nedenle kişiler kalıcı sonuçlar alamıyordu. Ancak tıpta teknolojik yeniliklerin yaygınlaşmasıyla doktorlar daha etkili tedaviler keşfetmiştir. İşte safir FUE tekniği de bu tedavilerden birisidir.

Günümüzde yanlış saç ekim operasyonları nedeniyle birçok kişi hayal kırıklığına uğramaktadır. Bu operasyonlarda bazı sağlık kuruluşları, safir FUE tekniği değil FUT tekniğini uygulamaktadırlar. Bu nedenle kişiler doğal olmayan sonuçlar ile karşılaşmaktadır. Sonuç olarak kişiler hem zamanını hem de parasını kaybetmektedir. Ancak doğru tercihlerde bulunarak safir FUE tekniği sayesinde doğal sonuçlar elde edebilirsiniz.

Safir FUE Saç Ekim Operasyonu

Uzmanlar bu yöntemi safir uçlu bıçakla mikro kanallar açarak uygulamaktadır. Mikro kanallar saç derisinde kabuklanmaları önlemektedir.

Safir FUE tekniğinde doktorlar öncelikle operasyonun yapılacağı bölgeye lokal anestezi uygulamaktadır. Ardından saç köklerinde bulunan greft dediğimiz doku alınmaktadır.

Greft, içinde deri ve saç köklerini barındıran bir yapıdır. Bu dokuda, tekli, çiftli, dörtlü şeklinde farklı yapılarda saç kökleri bulunmaktadır. Greft saç kökü olmamakla birlikte bir saç kökü dokusudur. Greftler, aynı zamanda derilerin kafadaki oranını ifade etmektedir.

İşte safir FUE yönteminde greftler mikro motor aleti ile alınmaktadır. Mikro motor ise ucunda iğneler bulunan bir cihazdır.  Mikro motor cihazı ile daha fazla kök alınmaktadır. Bu cihazın ucunda bulunan iğne, dönerek ekimin yapılacağı yere girmektedir. Böylece bu yöntem ile saç kökleri de zarar görmemiş olur. Bu nedenle oldukça etkilidir.

FUE Yöntemi Nedir?

Peki mikro motor cihazıyla nasıl greftler toplanmaktadır? Burada da FUE yöntemi devreye girmektedir. Mikro motor ile ense bölgesinden aldığı saç köklerini saç ekiminin yapılacağı köksüz bölgeye uygulamaktadır. Ancak doktorlar bunu yapmadan önce saç köklerinin uygulanacağı bölgedeki saçları 1mm kısaltmaktadır.

Mikro motor yardımıyla alınan saç kökleri, yine safir uçlu bıçak ile açılan kanallara ekilmektedir. Bu yöntemde çok fazla saç kökü ekimi sağlanmaktadır. Ayrıca bu yöntem ile saç greftlerinin açısı ve yönü doğru bir şekilde ayarlanabilir. Böylece bu teknik ile daha estetik ve gür görünüme sahip saçlara sahip olabilirsiniz.

Safir FUE Tekniğinin Faydaları

Safir FUE tekniğinde, operasyonun yapılacağı bölgeye lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu nedenle bu yöntem ağrısız ve acısızdır. Çünkü bu yöntemde kesik ya da dikiş yoktur.

Bu yöntemde hata payı yok denecek kadar azdır. Yöntem sayesinde saç köklerinin sıklık derecesi ideal biçimde olmaktadır. Sonuç olarak oldukça fazla saç ekimi yapılmaktadır.

Ayrıca saçların yönü de doğru ayarlanmaktadır. Bu nedenle ekimden sonra saçlar daha estetik bir görünüme kavuşabilir.

Safir FUE tekniği, diğer ekim yöntemlerine göre enfeksiyon riski oldukça düşük bir tekniktir. Bu nedenle bu teknik gerek ekim esnasında gerekse ekim sonrası hijyeniktir.

İşin Sırrı: Safir Uçlu Bıçak

Bu teknikte kullanılan safir uçlu bıçak, ileri seviyede saç dökülmesi olanlar için idealdir. Üstelik bu safir bıçak sayesinde daha sık ekim yapılması mümkündür. Bu nedenle saçlarda daha doğal bir görünüm sağlar. Yine bu bıçak anti-bakteriyel özelliğe sahiptir. Keskin ve dayanıklı yapısı sayesinde travmalar ve doku hasarı gibi durumlar yaşanmaz.

Bu yöntemde mikro kanallar açıldığından iyileşme süreci de hızlı olmaktadır.

Operasyon sonrası pürüzsüz bir kafa derisi yapısına sahip olursunuz.

Safir FUE tekniği ile saç kökleriniz doğru açıyla ekildiğinden operasyon sonrası saçlarınız yeniden dökülmez.

Bu teknikte kanal açma sırasında deriye daha az sıvı enjekte edilmektedir. Bu nedenle operasyon sonrası yan etkiler oldukça azdır. Yani operasyon sonrasında kafa derisinde ödem gibi istenmeyen sonuçlarla karşılaşmazsınız.

Siz de safir FUE tekniği ile daha sık ve gür saçlara sahip olabilirsiniz.

Safir FUE Saç Yönteminin Diğer Yöntemlerden Farkı

Günümüzde doktorlar Safir FUE saç ekiminde safir uçlu özel bir bıçak kullanmaktadır.

Bu safir bıçak ile uygulanan saç ekim yöntemi, diğer yöntemlerden ayrılmaktadır. Çünkü bu safir bıçak diğerleri gibi çelik bıçak değildir. Bu nedenle cilde ve dokuya zarar vermez.

Safir uçlu bıçaklar özellikle donör bölgede kesiler oluşturmaktadır. Diğer çelik bıçaklar gibi geniş kanallar açmaz. Bu nedenle saç derisinde kabuklar oluşmaz ve iyileşme süreci daha hızlıdır.

Safir tekniğinde saç kökleri mikro motorla alınmaktadır. Daha sonra greftler safir uçlu bıçak ile açılan mikro kanallara ekilmektedir. Diğer tekniklerde ise saç ekimi yapılacak yere ayrıca kanallar açılmaz. Sadece doğrudan ekim yapılmaktadır.

Bununla birlikte her teknik kişi için uygun olmayabilir. Bundan dolayı kullanıcılar saç tipine göre saç ekim tekniğini seçmelidir.

Safir FUE Tekniğinin Avantajları

Safir FUE tekniği birçok avantajları olan günümüzde sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Tıpta teknolojinin ilerlemesiyle Safir FUE tekniği ortaya çıkmıştır. Bu tekniğini birçok faydası ve kolaylığı bulunmaktadır.

Her şeyden önce bu yöntem ağrısız ve acısızdır. Aslında birçok yöntem bu konuda çeşitli çözümler sunmaktadır. Ancak safir FUE tekniği bu konuda daha ileri bir tekniktir.

Özel safir uçlu bıçağı keskin ve dayanıklıdır. Bu nedenle operasyon esnasında daha az titreşim olmaktadır. Bu da travma ve doku hasarlarını önlemektedir.

Ekim süreci çok az doku hasarı oluşturduğundan greftler yerlerine kolay yapışırlar.

Safir uçlu bıçaklar kan dolaşımına olumsuz etkilemez.

Safir bıçaklar, yapısı gereği antibakteriyeldir ve bu bıçakların operasyon esnasında enfeksiyon riski azdır.

Operasyon, küçük kesiklerden oluştuğundan iyileşme süreci daha hızlıdır. Sonuç olarak safir FUE tekniği ile daha sık ve gür saçlara sahip olabilirsiniz.

Safir FUE Tekniğinin Dezavantajları

Her tıbbi operasyonda olduğu gibi bu operasyonda da uzman bir hekim tarafından yapılmazsa kötü sonuçlara neden olabilir. Mikro motor cihazları, her kullanıcıya özel boyutta iğnelere sahiptir. Ayrıca iğneler, saç kökünün yön ve açısına göre uygulanmazsa biçimsiz bir saç tipiyle karşılaşabilirsiniz. Bu da istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle saç ekimi mutlaka uzman bir doktor tarafından planlanarak ve yönetilerek yapılmalıdır.

Sonuç olarak safir FUE saç ekimi günümüzün en avantajlı ve rahat saç ekim yöntemleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Eğer siz de acısız ve ağrısız bir uygulama ile sağlıklı saçlara kavuşmak istiyorsanız bu yöntemden yararlanabilirsiniz.

Dr Can Esthetic VIP Hizmetlerinden Saç EkimiObezite Estetik CerrahiTüp Bebek ve Diş Estetiği  hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz,  Saç Ekimi hakkında çok daha bilgi için Saç Ekim Teknikleri sayfamızdan merak ettiklerinizi öğrenebilir, Randevu sayfamızdan hızlıca randevu oluşturabilir ve çok fazlası için bize İletişim sayfasından tüm öneri ve isteklerinizi iletebilirsiniz.

 

blank

Saç Tedavilerinde Medikal Yöntemler

Saç Tedavilerinde Medikal Yöntemler Dış görünüşün en önemli parçalarından olan saçlar; stres, genetik faktörler, vitamin eksikliği gibi unsurlar karşısında dökülmelere maruz kalırlar. Kimi zaman kullanılan

Sedasyon İle Uyutularak Saç Ekimi

Sedasyon İle Uyutularak Saç Ekimi

Sedasyon İle Uyutularak Saç Ekimi Saç ekimi kadından erkeğe herkesin talep edebileceği bir operasyondur. Birçok farklı sebep dayanan dökülmelerinizin ardından doğal bir görüntüye kavuşmak istersiniz.

blank

Sakal Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Sakal Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır? Ergenliğin belirtisi olan sakallar çıkmaya başladığı günden dökülmeye başladığı güne kadar erkekler için önemli bir meseledir. Cilt yapısı, hormonlar

blank

HIV Pozitif Hastalarda Saç Ekimi

HIV Pozitif Hastalarda Saç Ekimi AIDS hastalığının en büyük tetikleyicisi olan HIV, bağışıklık sistemine de büyük oranda zarar veren bir virüstür. Çoğunlukla kan testlerinde ortaya

blank

Saç Ekiminden Sonra Dökülme Olur Mu?

Saç Ekiminden Sonra Dökülme Olur Mu? Öncesinde saç dökülme stresini yaşayıp ardından saç ekimi işlemi yaptırdığınızda yeniden bir dökülme yaşanır. Çünkü saç ekiminden sonra dökülme

Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Dr Can Esthetic WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button