blank

Brazilian Butt Lift

Brazilian Butt Lift

Gün geçtikçe estetik kaygılar daha da çok artıyor. Bundan dolayı da her gün yeni bir estetik operasyon ortaya çıkıyor. Son zamanların en çok konuşulan ve tercih edilen işlemi ise Brazilian butt lift yani Brezilya popo estetiğidir. Bu uygulamanın temel amacı, sarkmış ya da şekilsiz duran kalçaya şekil vererek görünüşünü düzeltmektir. İçinde farklı yöntem ve teknikleri barındırır.

Brazilian Butt Lift Nedir?

Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle birlikte vücudumuzda beğenmediğiniz bir nokta olması durumunda estetik operasyonla ile giderebilmekteyiz. Üstelik bu sadece artık yüz için değil vücudun birçok bölgesi için geçerli hale geldi. Kalçalar da bu noktalardan biri. Son yıllarda bununla alakalı oldukça ses getiren bir uygulamaya imza atıldı. O da Brazilian butt lift. Operasyon ortaya çıktığı andan itibaren çok sayıda kişinin ilk tercihi konumuna geldi.

Popüler uygulama, temel olarak kalça bölgesinde daha fazla dolgunluk yaratmaktadır. Operasyon ile amaçlanan şey daha hacimli ve doğal görünümlü bir popo meydana getirmektir. Bunun yanı sıra popoda genç bir görünüm elde etmek istenir. Brezilya popo estetiği ile popo sıkılaşır daha dik, kalkık ve hacimli bir görünüm elde eder. Böylece bel ve basen arasındaki kıvrımlar belirgin bir hale gelir.

Operasyon genel olarak yağ transferini içermektedir. Liposuction ile karın, bel, kalça ya da uyluk bölgelerinden fazla yağlar alınır. Daha sonra kalçaya enjekte edilir. Ancak bu sadece en sık tercih edilen ve uygulanan yöntemdir. Brazilian butt lift bundan farklı olarak 2 teknik ve işlemi daha barındırmaktadır. Bu da operasyonu olacak kişilere seçenek sunmaktadır.

Brazilian Butt Lift Nasıl Yapılır?

Operasyon genel olarak kolay ve hızlı işleyen bir süreci içermektedir. Uygulanacak olan tekniğe göre birbirinden farklı işlemler mevcuttur. Operasyon toplamda üç teknikten oluşmaktadır. İstenen teknik tercih edilmekte ve uygulanmaktadır. Yağ enjeksiyonu, silikon popo protezi ve dolgu teknikleriyle uygulanan bir operasyondur.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Estetiği

Operasyon için en çok tercih edilen uygulama yağ enjeksiyonu ile popo estetiğidir. Brazilian butt lift tekniklerinden biri olan işlem, oldukça doğal sonuçlar yaratmasıyla ünlüdür. Bu tekniğin en büyük avantajlarından biri, vücudun farklı bölgelerinde yoğun olan yağın alınarak kalça kısmına eklenmesidir. Bundan dolayı, teknik içinde 2 aşamayı barındırır. İlk aşamada Liposuction adı verilen yöntem kullanılarak önceden belirlenen farklı bölgelerden yağ alımı gerçekleşir. İşlemin ikinci aşamasında ise alınan yağ popoya uygulanmaktadır. Ancak doğru işlemler ile yağ enjekte edilmelidir.

İşlem genel anestezi yapılarak gerçekleşir. Yaklaşık olarak 1,5 saat süren bir tekniktir. Genellikle hastanede bir gece kalmak gereklidir. Operasyonun ardından 2 hafta boyunca özel korse kullanmak zorunludur. Bu işlemin ardından kişiler, 3 gün içinde günlük yaşantısına tekrardan dönebilmektedir.

Silikon Protez ile Popo Estetiği

Silikon protez ile estetik Brazilian butt lift için uygulanan ikinci bir tekniktir. Protez takılması ile gerçekleşen operasyon, genel anestezi altında yapılmaktadır. İşlem yaklaşık olarak 3 saatlik bir cerrahi süreci barındırır. Bunun için öncelikle kuyruk sokumundan kesiler açılmaktadır. Daha sonra bu işlem için özel olarak üretilen silikon protezler yerleştirilir. Silikon protezler, popoda kas içinde hazırlanan özel ceplere yerleştirilmektedir.

İşlemin ardından kişi 24 saat içinde ayağa kalkabilmektedir. Ancak oturma eylemini tam anlamıyla, sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek hemen mümkün olmamaktadır. Bu oldukça normal bir süreçtir. Kişi, operasyondan bir hafta sonra günlük yaşantısına dönmektedir.

Dolgu Yöntemi ile Popo Şekillendirme

Vücudun her bölgesi için özel olarak hazırlanan dolgular vardır. Bu dolgular ile güzelleşmek çok kolaydır. Birçok estetik operasyonda yaygın olarak kullanılmaktadır. Popo bölgesini dolgunlaştırmak ve şekillendirmek amacıyla da bu yöntem uygulanmaktadır.

Bu yöntem, yağ enjeksiyonu tekniği ile bir arada kullanılmaktadır. Böylece daha şekilli ve dolgun kalçalara sahip olmak mümkün hale gelir. Brazilian butt lift operasyonlarında, daha iyi verim alabilmek için tercih edilen bir tekniktir. Uygulandığında başarılı sonuçlar vermektedir.

Brazilian Butt Lift Kimler İçin Uygundur?

Brezilya poposu operasyonu, kalçanın şeklini iyileştirmek için mükemmel bir yöntemdir. Ancak her kişinin bu operasyon için uygun olduğunu söylemek doğru olmaz. Her ne kadar çok kişiye uygulanan bir operasyonda olsa da bazı kriterler vardır. Herkesin yaptırması doğru değildir.

Operasyon hem erkekler hem de kadınlar için son derece uygundur. Hızlı kilo alıp vermekten kaynaklanan, popoda sarkmalara sahip olan kişiler Brazilian butt lift operasyonuna başvurabilirler. Bunun yanı sıra popoda meydana gelen selülit ve çukur görünümünü ortadan kaldırmak isteyen kişiler de bu operasyondan faydalanmaktadır. Sağlık durumunda herhangi bir sorun olmayan ve gebelik düşünmeyen kişiler için uygundur. 18 yaşını geçmiş olmak gerekir.

Eğer alt beden kıvrımlarınız çok daha dar ve kalçalarınız da düz ise bu işlemi tercih edebilirsiniz. Ayrıca yağlı bölgelerinizden kurtulmak istiyorsanız iyi bir seçenektir. En önemlisi de eğer dolgun, kalkık, şekilli ve estetik bir popo istiyorsanız operasyonu yaptırabilirsiniz.

Brazilian Butt Lift Operasyonunun Artıları

Operasyon sonucunda poponuzda estetik bir görünüm elde edersiniz. Bunun yanı sıra vücudunuzun başka bölgelerinde de olumlu yönde şekillenmeler olacaktır. Brazilian butt lift ile orantılı ve kıvrımlı vücut hatlarına sahip olmanız mümkündür. Aynı zamanda çok daha genç ve dolgun kalçalara sahip olmanızı sağlayacaktır.

İşlem için en sık tercih edilen teknik, içinde vücudun başka bölgelerinden yağ alıp kalçaya enjekte etme işlemini barındırmaktadır. Bu doğrultuda, işlemde kişinin kendi yağ dokusu kullanıldığı için alerji riski normale göre çok daha düşüktür. Bununla birlikte özellikle mutlu eden bir avantaj sağlar. O da vücutta rahatsız hissettiren fazla yağ stoklarının ortadan kalkmasıdır. Bu durumda, işlem kalçanıza dolgunluk katarken uyluk, kalça ya da karnınıza bulunan yağ ceplerini azaltacaktır.

Brazilian Butt Lift Operasyonunun Eksileri

Her operasyonda olduğu gibi Brazilian butt lift operasyonu içinde bazı eksi yönler mevcuttur. Ancak bunlar sağladığı avantajlara göre çok daha azdır. Bu operasyon için en etkili, en doğal ve doğru teknik yağ enjeksiyonu ile yapılan uygulamadır. Bu doğrultuda eğer operasyon için yağ enjeksiyonu ile popo estetiği tekniğinden faydalanmak istiyorsanız, vücudunuzda yeterli yağ stoğu olmalıdır. Çünkü vücudunuzdaki yağ stoğunun kalçanız için gerekli olan dolgunluğu sağlamaya yetmemesi ihtimaller dahilindedir.

Operasyon sonunda kalçaya yerleştirilen yağların vücut tarafından geri emilme ihtimali vardır. Bu durumda tekrardan takviye bir işlem yapılması gerekir. Ancak genellikle transfer edilen yağ hücreleri yıllarca kalçada kalmaktadır. Buna ek olarak işlem sonrasında kilo alıp vermeler kalçanın görünümünü etkileyecektir. Bundan dolayı, oldukça zor olan, sürekli kilo kontrolünü sağlamanız gerekecektir. Bu da Brazilian butt lift operasyonunu dezavantajlı konuma getiren bir unsurdur.

Brazilian Butt Lift Operasyonunun Riskleri

Vücut şekillendirme üzerine yapılan operasyonlarda genellikle ciddi riskler oldukça azdır. Üstelik operasyonlardan sonra memnuniyet oranı oldukça yüksektir. Ancak yine de her operasyonda olduğu gibi Brazilian butt lift için de riskler mevcuttur. Anestezi reaksiyonu, deri altında kan ve sıvı birikimi, enfeksiyon ve kanama en bilinen risklerdendir. Ayrıca cilt hissinde değişiklikler meydana gelebilir ve yara izi kalıcı olabilir.

Yağın enjekte edildiği alanlarda topaklar meydana gelmesi mümkündür. Derinin alt katmanlarında çeşitli hasarların oluşması da riskler dahilindedir. Bunun yanı sıra sonuçların yeteri kadar tatmin edici olmama ihtimali vardır. En önemli risk de kalp ya da akciğerde ölümcül sonuçlar doğurabilen yağ embolisidir. Brazilian butt lift operasyonu sonucunda, tüm bu riskler ile karşılaşmanız mümkün ancak düşüktür.

Dr Can Esthetic VIP Hizmetlerinden Saç EkimiObezite Estetik CerrahiTüp Bebek ve Diş Estetiği  hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz,  Saç Ekimi hakkında çok daha bilgi için Saç Ekim Teknikleri sayfamızdan merak ettiklerinizi öğrenebilir, Randevu sayfamızdan hızlıca randevu oluşturabilir ve çok fazlası için bize İletişim sayfasından tüm öneri ve isteklerinizi iletebilirsiniz.

blank

Emzirme Sonrası Meme Silikonu Taktırmak

Emzirme Sonrası Meme Silikonu Taktırmak Emzirme esnasında göğüsler, süt üretimi nedeni ile yoğunlaşır. Çünkü daha hamilelik sürecinde başlayan süt kanallarının artışı ve büyümesi anneyi emzirme

blank

Meme İmplantı Çeşitleri

Meme İmplantı Çeşitleri Göğüslerin şeklini ve boyutunu değiştirmek isteyenlerin imdadına yetişen meme büyütme operasyonları, iki şekilde yapılmaktadır. Biri yağ transferi, diğeri ise meme implantlarıdır. Özellikle

blank

Chin Fat Removal (Platysmoplasty) Gıdı Alma

Chin Fat Removal (Platysmoplasty) Gıdı Alma Birçoğumuz çift çene olarak da anılan sarkık gıdı sorunundan mustaribiz. Gıdı genelde, bu bölgedeki derinin kolajen eksilmesi ve elastikiyetini

blank

Bichectomy

Bichectomy Küçük yaşlarda sıkılası tombul yanakların kaynağı olan yağlar, yaş ilerledikçe estetik bir sorun haline gelir. Bu durum ise kişilerin olduğundan kilolu ve yaşlı görünmesine

Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Dr Can Esthetic WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button