blank

Hollywood Gülümsemesi

Hollywood Gülümsemesi

Son yıllarda en çok popülerlik kazanan konulardan bir tanesi Hollywood gülümsemesi. Popülerliğin en büyük kaynağı ünlüler diyebiliriz. Kırmızı halılara izlediğimiz zaman tüm ünlülerin dişleri bembeyaz ve mükemmel bir diş düzenine sahip. Dolayısıyla dişler, kıyafetten sonra en çok dikkat çeken odak noktası haline geldi. Çekilen fotoğraflarda artık gülümsemeler yarışıyor. Aynı şekilde reklamlara baktığımız zaman da parlak inci gibi dişlerle karşılaşırız. Hiçbir reklamda şekli bozuk, çapraşık, sararmış diş yapısına sahip kişileri göremiyoruz.

Teknolojinin hayatımıza girmesinden kaynaklı olarak sosyal yaşantımızda birtakım değişiklikler oluştu. İnsanlar telefonlardan, sosyal platformlardan bağımsız yaşayamaz hale geldi. Kaliteli çözünürlüğe sahip telefonlar sayesinde fotoğraf çekmek ya da çekilmek ihtiyaç oldu adeta. Lakin bu da bazı sorunları ortaya çıkardı. Selfie çekilmek, post paylaşmak bağımlılık yaratmaya başladı. İnsanlarda beğenilme arzusu, takip edilme isteği de bunlara doğru orantılı olarak arttı. Sosyal medyaya atacağımız fotoğrafların güzel olması çok önemli bir husus. Tabi ki nasıl gülümsediğimiz de bu konuda etkili. Bunlardan kaynaklı olarak dişlerimizin dış görünüşü hayatımızı düşündüğümüzden daha fazla etkilemektedir.

Kim istemez ki estetik bir gülümsemeye sahip olmak. Dişlerinin görünüşünden memnun olmayan insanlar eleştirilerden korktuğu için fotoğraf çekilmekten, gülmekten kaçınıyorlar. Tüm bu sorunlar da kişiyi sosyal anksiyeteye kadar götürür. Bu kapsamda insanlar daha estetik bir diş yapısına sahip olmak için Hollywood gülümsemesi yaptırıyor. Ancak altını çizmeliyiz Hollywood gülümsemesi sadece dişlerinizi ve gülümsemenizi daha estetik hale getirmeniz için yapılmaz. Özellikle kişilerin çeşitli diş sorunlarını çözmek amacıyla da günümüzün en sık başvurulan estetik müdahaleleri arasında yer alır.

Hollywood Gülümsemesi Nedir?

Kişinin yüz şekline göre en ideal gülümsemeyi tasarlar. İşlemin isminden de anlaşılacağı üzere tasarım konusunda en büyük ilham kaynakları: Hollywood yıldızları.

Hollywood Gülümsemesi Kimlere Yapılır?

Hollywood gülümsemesi estetiği için bazı kurallar vardır. Bu kurallar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Kişideki gülme hattının derin olması gerekmektedir.
 • Gülümseme esnasında kişideki dişlerin üst azı dişlerine kadar görünmesi gerekmektedir.
 • Önde bulunan üst dişlerin şeklinin düzgün olması gerekmektedir.
 • Kişinin daha önce üst dişlerine yaptırdığı dolgu ya da farklı bir işlemin görünmemesi gerekmektedir.
 • Üst kesici dişlerin diğer dişlere göre daha önde ve belirgin olması gerekmektedir.
 • Kişinin alt kısımda yer alan kesici dişlerinin gülüş esnasında görünmesi gerekmektedir.
 • Gülümseme sırasında üst kısımdaki diş etleri en fazla 2 mm görünmelidir.
 • Alt ve üst dudak yapısının uyumlu olmalıdır.

Hollywood Gülümsemesi Hangi Problemlere İyi Gelir?

 • Dişlerdeki şekil bozuklukları
 • Dişlerde olan çapraşıklıklar
 • Dişin renginin sararması ve lekelenmesi
 • Asimetrik bir gülüşe sahip olunması
 • Diş eti seviyesinin düzgün olmaması
 • Diş eti sağlığının idamesi
 • Eksik dişler olması
 • Diş yüzeyindeki kırık ve çatlaklar olması

Hollywood Gülüşü Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma

Sadece diş renginde sararma ve leke olan kişiler için bu yöntem kullanılmaktadır. Herhangi bir müdahaleye gerek duyulmaz. Diş beyazlatma işlemi tek seans ile halledilmektedir. Bu seans yaklaşık 60 dakika gibi kısa süreli bir işlemdir.

Kompozit Lamina

Bu yöntemde kullanılan malzemeler diş dolgusu yapılırken kullanılan malzemelerle aynıdır.  Bu nedenle diğer yöntemlere göre daha basittir.

Porselen Lamina

Bu işleme başlanılmadan önce diş hekimi diş yapısının uygun olup olmadığına bakar. Alt çenenin önde olması, dişleri sıkma, üst ve alt çenenin aynı hizada kapanması, dişlerde çapraşıklık sorunu yaşayan kişilerde porselen lamine işleminin yapılması mümkün değildir.

Bu problemlerden birine ya da birkaçına sahipseniz öncelikle bunların tedavisini yaptırmanız gerekir. Sonrasında porselen lamina işlemi yaptırabilirsiniz. Dişlerin dizilişi ve şekli uygunsa sadece beyazlatma işlemi uygulanmaktadır. Fakat diğer türlü dişin ön yüzlerinde 0.3-0.7 mm’lik bir aşınma yapılmaktadır. Ardından porselen diş lamina yapıştırılır. İşlem süresi yaklaşık 7 ile 10 gün arasında değişmektedir.

Porselen lamina ile amaç dişin doğal yapısını bozmadan estetik bir görünüm oluşturmaktır. Çay, kahve ve sigara gibi diş renginde değişikliğe sebep olan etkenler bu işlem sonrası herhangi bir renk değişikliği yapmaz. Aşınmaya karşı dirençlidir.

Seramik Kaplama

Seramik kaplamalar, estetik gözükmeyen hataları saklamak için kullanılan yöntemdir. Dişlerin önüne geçen kalın kapak yapılarıdır. Porselen kaplamalar, emaye kaplamaya gerek duyar. Kaplama yapılacak yer için yaklaşık 5 mm’lik bir aşınma yapılır. Işık geçirgenliği özelliğinden dolayı doğal dişe yakın bir sonuç verir. Diğer kaplamalara göre dişte daha az aşınma olur.

Ortodontik Tedavi

Normalden daha çapraşık dişler için başvurulan bir yöntemdir. Amacı dişlerin dizilimindeki bozuklukları düzeltmektir. Bu sorunu gidermek için dişlere tel takılmaktadır. Bu süreç kişinin diş yapısına bağlı olarak değişmektedir. Genelde 1.5-2 yıl süren bir tedavidir. Ama dediğimiz gibi bu süre kısalabilir ya da uzayabilir.

İmplant Tedavisi

Diş eti cerrahisi tarafından yapılan işlemlerdir. Dişin estetiğinde kötü görünüme yol açan eksik dişler varsa implant tedavisi ile düzeltilmektedir.

Zirkonyum Destekli Kaplama

Zirkonyum destekli kaplama ön dişlerde kırık ya da eksik olduğunda ve geniş dolgular olduğunda kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem ile inci beyazlığında ve doğal görünümlü dişlere kavuşacaksınız.

Estetik Sonrası Diş Bakımı

Günlük hayatta yaptığınız bakıma devam edebilirsiniz. Ayriyeten herhangi bir şey yapmanıza gerek yok.

Diş bakımı için mutlaka diş ipi kullanmalısınız. Ayrıca 6 ayda bir diş hekimine kontrol için gitmelisiniz.

Lamina porselen kaplamalar doğal diş yapısına göre daha kırılgan ve daha hassastır. Bunun için sert yapılı yiyeceklerden uzak durmalısınız. Ayrıca kalem ısırma ve tırnak yeme gibi alışkanlıklarınız varsa bu alışkanlıklarınıza son vermelisiniz.

Hollywood Gülümsemesi Faydaları

Dişlerin güzel görünmesi kişinin kendinden emin bir gülümseme oluşturmasını sağlar. İnsanlar sizinle diyalog halindeyken dikkatlerini çeken ilk şey diş yapınız ve gülümsemenizdir. Gülümsemenizin hoş olması sizi hem iş hayatınızda hem günlük hayatınızda hem de insanlarla iletişiminizde bir adım öne çıkarır. Ayrıca Hollywood gülümsemesi estetiğinin sağlığa hiçbir zararı yoktur.

Hollywood gülümsemesinin sağladığı faydalar şu şekildedir;

 • Hollywood gülümsemesi sayesinde dişleriniz artık simetrik ve estetik bir görünüme sahip olacaktır.
 • Diş ve diş etlerinizde yaşadığınız problemlerden bu işlem sonrası kurtulup sağlıklı bir yapıya ulaşacaksınız.
 • Yüzünüz için en ideal tasarım yapılacaktır. Bu tasarım sonra daha enerjik daha parlak bir görünüm elde edeceksiniz.
 • Kusursuz bir gülümsemeye sahip olacaksınız. Bundan dolayı önceden yaşadığınız özgüven problemi yerini özgüvenli bir kişiye bırakacaktır.

Hayranlıkla kırmızı halıda izlediğiniz Hollywood gülümsemesine artık sizde sahip olacaksınız. Buna bağlı olarak bu işlem insanlarda %100 memnuniyet duygusu oluşturur diyebiliriz.

Hollywood Gülümsemesi Diş Estetiği Fiyatları

Fiyatlar kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Fiyatı etkileyen en önemli unsurlardan biri tabi ki hangi tedavi yönteminin uygulanacağıdır. Bir diğer husus ise tedavi esnasında kullanılacak malzemeler ve bu malzemelerin kalitesidir. Diş hekimine muayene olduktan sonra doktorunuz sizin için fiyat belirleyecektir.

Artık utanmadan, Ağzınızı kapatmadan özgürce gülebilirsiniz. Kısaca bunun için yapmanız gereken İstnabul’a Dr. Can Estetik diş ekibimiz ile tanışmak. Hekimimiz size en çok yakışan diş tasarımını yapacaktır. İstediğiniz bir tasarım varsa bunu hekimimize anlatın. Günümüzdeki teknolojik donanımlar ile hayalinizdeki dişe kavuşmak çok basit. Özetle gülümsemeden kendinizi mahrum bırakmayın. Selfie çekilirken ya da arkadaşlarınızlayken doyasıya gülün ve kahkahalar atın. Kimse sizi görünüşünüzden dolayı yargılamayacaktır. Aksine herkes çok beğenip iltifatlar edecektir. Tüm bunlara hazır olun.

Dr Can Esthetic VIP Hizmetlerinden Saç EkimiObezite Estetik CerrahiTüp Bebek ve Diş Estetiği  hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz,  Saç Ekimi hakkında çok daha bilgi için Saç Ekim Teknikleri sayfamızdan merak ettiklerinizi öğrenebilir, Randevu sayfamızdan hızlıca randevu oluşturabilir ve çok fazlası için bize İletişim sayfasından tüm öneri ve isteklerinizi iletebilirsiniz.

blank

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Zirkonyum Kaplama Nedir? Zirkonyum, 1700’lü yılların sonlarında keşfedilmiş bir kimyasal elementtir. Günümüzde zirkonyum kaplama olarak sık sık karşımıza çıkmaktadır. Zirkonyum kaplama, dişin etrafına yapılan kaplama

blank

Hollywood Gülümsemesi

Hollywood Gülümsemesi Son yıllarda en çok popülerlik kazanan konulardan bir tanesi Hollywood gülümsemesi. Popülerliğin en büyük kaynağı ünlüler diyebiliriz. Kırmızı halılara izlediğimiz zaman tüm ünlülerin

Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Dr Can Esthetic WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button