blank
blank

Saç Ekiminde Donör Alanı

blank

Saç Ekimi Yapmadan Önce Donör Alanını Doğru Değerlendirmek

 Bize başvuran hastalarımızın birçoğu yüksek sayıda graft ekimini daha avantajlı bulmaktadır. Kendileri için en avantajlı yeri bulmak için araştırma yaparken fazla sayıda graft ekeceğini söyleyen yerleri tercih etmek istemeleri normaldir. Yüksek sayıda graft saç ekimi, kişinin görünümünü daha doğal ve çekici yapmaktadır. Yüksek sayıda graft ekilecek olması, erkek tipi saç dökülmesi yoğun olan insanlarda uygulanan saç ekimi tekniklerini de etkilemektedir.

Saç ektirmek için başvuruda bulunduklarında onlara maksimum graft saç ekimi yapacağımızı söylüyoruz. Maksimum graft saç ekiminde gözetilmesi gereken en önemli şey donor sahasının güvenliğidir. Donor sahası olası bir ikinci ya da üçüncü seans için her zaman korunmalıdır. Başka bir saç ekimi planlanmadığı durumlarda dahi donor sahasının kontrolsüzce kullanılmaması gerekmektedir. Bu alanda profesyonel olarak çalışan herkes bilir ki donor sahasından planlı ve santimetrekare hesabı yapılarak alınan her graft sonrasında oradan graft alınmamış gibi doğal görünümün ve saç yoğunluğunun korunmasını sağlar. Donor sahasından kontrolsüzce alınan graftler kişinin iki kulak arkası ense bölgesinde saç yoğunluğunda çeşitli orantısız seyrek saç görünümlerine sebep olacaktır. Bu durum kişinin saç ekimi sonucunun ön taraftan doğal görünse bile arka taraftan bakıldığında doğal olmayan ya da bir hastalık sonucu dökülmüş gibi orantısız duracaktır.

Online konsültasyonlarda trigologlar hastalardan ense fotoğrafı isterler. Bunun nedeni saç ekilecek alanı ön ve yan fotoğraflarda görseler bile alınacak graft sayısına enseyi görmeden karar veremezler. Ense bölgesinde yeterli graft yoksa saç ekilecek alan büyükse bile yüksek sayıda graft ekilmesi önerilemez. Hasta kaygısı yaşadığı için etik açıdan vakayı değerlendirmeyen yerlerde donor alanınıza geri dönüşü olmayan bir şekilde zarar verilebilir. Bu durumu yaşamamak için saç ekilecek alanın. Değerlendirilmesi kadar donör alanının da doğru değerlendirilmesi çok önemlidir.

Yurt dışından gelen hastalarımızda online konsültasyonlarda güzel bir ışığın altında çekilmiş net fotoğraflar isteriz. Bunlar ön konsültasyon içindir. Buraya geldiklerinde nihai karar için tekrar yüz yüze bir konsültasyon yapılmaktadır. İki konsültasyon aralarında fotoğrafların netliğine göre graft sayısı değişebilir. Bu noktada yüz yüze konsültasyon ve online konsültasyon arasında graft sayılarında çok büyük bir fark olmaması için fotoğrafların net olmasını çok önemlidir.

Özetlemek gerekirse kişiye ekilecek graft sayısı belirlenirken saçın ekileceği alan kadar donor sahasının kalitesi ekilecek graft sayısını belirlemede büyük rol oynar. Donor sahanızı değerlendirmeden graft sayısı öneren yerlerden uzak durmak alacağınız hizmetin kalitesini arttıracaktır.

Dr Can Esthetic VIP Hizmetlerinden Saç Ekimi, Obezite , Estetik Cerrahi, Tüp Bebek ve Diş Estetiği  hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz,  Saç Ekimi hakkında çok daha bilgi için Saç Ekim Teknikleri sayfamızdan merak ettiklerinizi öğrenebilir, Randevu sayfamızdan hızlıca randevu oluşturabilir ve çok fazlası için bize İletişim sayfasından tüm öneri ve isteklerinizi iletebilirsiniz.

blank

Saç Tedavilerinde Medikal Yöntemler

Saç Tedavilerinde Medikal Yöntemler Dış görünüşün en önemli parçalarından olan saçlar; stres, genetik faktörler, vitamin eksikliği gibi unsurlar karşısında dökülmelere maruz kalırlar. Kimi zaman kullanılan

Sedasyon İle Uyutularak Saç Ekimi

Sedasyon İle Uyutularak Saç Ekimi

Sedasyon İle Uyutularak Saç Ekimi Saç ekimi kadından erkeğe herkesin talep edebileceği bir operasyondur. Birçok farklı sebep dayanan dökülmelerinizin ardından doğal bir görüntüye kavuşmak istersiniz.

blank

Sakal Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Sakal Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır? Ergenliğin belirtisi olan sakallar çıkmaya başladığı günden dökülmeye başladığı güne kadar erkekler için önemli bir meseledir. Cilt yapısı, hormonlar

blank

HIV Pozitif Hastalarda Saç Ekimi

HIV Pozitif Hastalarda Saç Ekimi AIDS hastalığının en büyük tetikleyicisi olan HIV, bağışıklık sistemine de büyük oranda zarar veren bir virüstür. Çoğunlukla kan testlerinde ortaya

blank

Saç Ekiminden Sonra Dökülme Olur Mu?

Saç Ekiminden Sonra Dökülme Olur Mu? Öncesinde saç dökülme stresini yaşayıp ardından saç ekimi işlemi yaptırdığınızda yeniden bir dökülme yaşanır. Çünkü saç ekiminden sonra dökülme

Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Dr Can Esthetic WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button