Diş Estetiği

Sık Sorulan Sorular

İlk adım durumunuza göre online konsültasyonunuzun yapılabilmesi için iletişim hattımıza ulaşmanız gerekir. Tedaviye uygun bir hasta olup olmadığınızı bilmek için varsa son 6 ay içinde çekilmiş bir diş filminizi ve sizden istediğimiz şekildeki ağız fotoğraflarınızı bize gönderebilirsiniz. Eğer son 6 ay içinde çekilmiş bir diş filminiz yoksa sizden istediğimiz şekilde diş fotoğraflarınızı göndererek ücretsiz online konsültasyonunuzu talep edebilirsiniz. Konsültasyon sonrası anlaşmamız halinde diş hekimi ile randevunuzu ve İstanbul’daki seyahat planınızı yapmak için geliş dönüş tarihlerinizi konuşmaya başlıyoruz.

Bildiğiniz gibi Türkiye sağlık turizmi konusunda ünlü ama seçeceğiniz tıp merkezinden emin olmalısınız. Bunu bilerek aşağıdaki önerileri dikkate almalısınız: Diş hekiminizin diplomalarını ve mesleki geçmişini sorgulayabilir, işleminizin Sertifikalı bir Hastanede veya diş kliniğinde gerçekleştirileceğinden emin olabilir, diğer hastaların öncesi ve sonrası fotoğraflarını isteyebilirsiniz. Facebook, Instagram, Google ve YouTube gibi sosyal medyada hekiminizin deneyimleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Hayır, diş işlemleri için yanınızda bir refakatçiyle gelmeniz gerekli değildir. Genellikle hastalarımız tek başlarına gelirler ve Dr. Can Estetik ekibi olarak onları karşılar ve ihtiyaçları ile birebir ilgileniriz. Gelişinizden gidişinize kadar tüm tıbbi hizmet ve randevuları, konaklama ve ulaşım gibi duruş hizmetlerini de memnuniyetle organize ediyoruz. Yine de refakatçi ile gelmek isteyen hastalarımız için kampanyalı konaklama imkanlarımız da mevcuttur. Satış danışmanlarımız sizleri bu konuda bilgilendireceklerdir.

Ameliyatınızdan veya tedavinizden sonra, başarılı bir iyileşme ve mükemmel sonuçlar elde etmeniz için size tüm ilaçları ve önerileri sağlayacak olan diş hekimimizle bir randevunuz olacak. Ülkenize geri döndüğünüz andan itibaren sürecinize çevrimiçi takip ile devam edeceğiz. Hattımızla dilediğiniz zaman 7/24 iletişime geçebilir, aklınızdaki soruları sorabilirsiniz.

İstanbul’a gelmeden önce tahmini tarihlerinizden en az 15 gün öncesinden hattımız ile iletişime geçerek bildirmeniz gerekmektedir. Erken rezervasyonlar  Dr. Can Estetik ekibinin randevuların müsaitlik durumunu kontrol etmesine, konaklama, transfer ve tıbbi seyahatinizin planlanmasına olanak tanır. İstanbul’da kalış süresi tedaviye göre değişebilmekle birlikte Dr. Can Estetik olarak hastalarımıza her zaman hafta içi İstanbul’da olacak şekilde minimum 3 gün kalmalarını öneriyoruz.

Hollywood Smile

Dental estetik son yıllarda yüz gençleştirme ve genel estetik işlemleri içinde en sık tercih edilen uygulamalardan biri olmaktadır. Beyaz dişlerle estetik bir gülümseme herkesin tercih ettiği bir görünümdür. Bu alanda kişiye özel estetik gülüşlere sahip olmak artık modern teknolojiyle ağrısız ameliyatsız mümkündür. Sosyal çevrenizde daha sağlıklı ve pozitif görünmek için bir veya birden fazla tedavinin birlikte uygulanması sonucu ağız estetiğine kavuşmak oldukça kolaydır. Gülüş tasarlama kişiye özgü bir tedavi olup her türlü fiziksel özelliği göz önüne alınarak kişinin kendini mutlu hissettiği, sağlıklı ve doğal görünüme kavuşması için diş hekimleri tarafından yapılması tavsiye edilen tedavi veya tedaviler bütünüdür. Bu işlemlerden en çok tercih edilenlerin bir kısmı aşağıdaki gibidir. Daha fazla tetkik, tanı ve tedavi için danışmanlarımızdan bilgi alabilir diş hekimlerimizle online konsültasyon yapabilirsiniz.

Diş Beyazlatma (Belaching)

Diş estetiğinde doğal görünüm deyince ilk akla gelen düzgün ve beyaz dişlerdir. Beyaz diş aynı zamanda sağlığın ve doğallığın göstergesidir. Kişilerin bu uygulamayı tercih etme nedenleri zamanla dişlerinin renginin çeşitli sebeplerden sararmış olması ya da yapısal olarak renginin sarı tonlarına yakın olmasıdır. Özellikle yapısal olarak dişleri sarı olan kişiler fırçalama ya da basit yöntemler dişlerinin daha beyaz görünümüne kavuşmasını sağlayamaz. Dişleri sarı olan ya da zamanla sararmış kişiler için en etkili ve kalıcı yöntem diş beyazlatma işlemidir. Bu işlem diş yüzeyinde bir takım kimyasal malzemeler kullanılarak diş hekimleri tarafından yapılmaktadır. Estetik bir gülüş için olmazsa olmaz diş beyazlatma işlemi ağrısız acısız ve ameliyatsız yapılan bir tedavidir.

Porselen Lamine Uygulamaları

Estetik bir gülüşte olması gereken diğer bir unsurda dişlerin düzgün ve muntazam olmasıdır. Dişlerde oluşan deformeleri veya kırılan parçaların üzerine yapılan ve çok tercih edilen bir kaplama şekli de Lamine kaplamadır. Kişiye ve gülüşe özel hazırlanan bu tedaviye Lamine porselen kaplama ya da yaprak porselende denir. Bu tedavi sırasında kişinin kendi dişlerinde aşındırma veya törpüleme gibi diş yüzeyinde kayba neden olacak bir işlem yapılmamaktadır. Işığı geçirgenliği ve ince olmasına rağmen sağlamlığıyla en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. 

Bu tedaviyi şu gibi durumlarda uygulamaktayız;

  • Kendi şekli ve yapısı yamuk olan dişlerde
  • Birbiriyle eşit uzunlukta olmayan dişleri eşit boya getirmek ve daha estetik bir görünüm yaratmak için
  • Renk tonu sararmış dişlerde
  • Ön iki dişte ortası ayrık olmasından ya da herhangi iki diş arasındaki mesafe eşit olmadığı durumlarda
  • Dişlerin birlikte oluşturduğu komposizyondan memnun olunmadığında
  • Ön kesici diş çürükleri
  • Beyazlatmanın istenilen görüntüyü vermediği hastalarda

Ful Estetik Porselen Kuronlar

Oldukça uzun zamandır kişilerde diş estetiğinin sağlanması için kullanılan bir çeşit kaplamadır. Ancak bu uygulama önceki dönemde dişin törpülenmesi ve metal bir yapı takılmasının arkasından dişe uygulanırdı. Bu şekilde bir uygulama sonucu görünüm pek de istenilen diş doğallığında olamaz kaplamanın içindeki metal nedeniyle diş yeterli ışık geçirgenliğini sağlayamaz ve doğal görünümden uzak bir durum ortaya çıkardı. Günümüz porselen uygulamalarında ise sadece porselen veya zirkonyum kullanılarak istenilen sağlıklı ve doğal görünüme kavuşmak mümkündür.

İmplant Uygulamaları

İmplant uygulamaları kaybedilen bir veya birden fazla diş için uygulanan etkili bir yöntemdir. Kişinin kaybetmiş olduğu kendi dişi yerine geçecek yapıda ve formda kendi dişinin verdiği doğal görüntüyü verebilecek bir uygulamadır. Günümüzde implantlar artık oldukça doğal ve sağlıklı görünmektedir. Bu protez uygulamanın sıklıkla zirkonyum kaplama ile birlikte uygulanması tavsiye edilmektedir. Diş kayıplarından oluşabilecek estetik olmayan görüntüyü ortandan kaldırırken aynı zamanda ağızdaki diş bütünlüğünü sağlaması açısından diş estetiğinde oldukça sık tercih edilen tedavilerden biridir.

Diş Eti Estetiği (Pembe Estetk) (Gingivoplasty)

Birçok kişinin şikayet ettiği bir konu da gülüş esnasında kişinin dişleri kadar diş etlerinin de görünmesidir. Bu estetik olmayan görünümü değiştirmek oldukça kolaydır. Yeni dönem lazer uygulamaları sayesinde hastalarımıza iyileşme süreci çok kısa ve ağrısız olan bu tedaviyi önermekteyiz. Böylece gülümseme esnasında oluşabilecek dişten daha çok görünen diş eti görünümünü (gummy smile) engellemiş oluyoruz.

Kompozit Bondıng Uygulamaları

Estetik bir gülüş için olmasını istemeyeceğimiz ön kesici dişlerdeki form eşitsizliği, ayrık diş sorunu, yapısal yamukluklar, çürükler, kırık dişler gibi birçok sıkıntıda uygulanabilecek kısa süreli en basit çözümlerden biridir. Bu tedavideki en önemli kısım kişinin hali hazırda var olan dişlerine form, ışık geçirgenliği, renk ve yapı bakımında uyum sağlayacak uygun kompozit dolgunun yapılmasıdır. Tedavinin basitliği ve sonuç almanın kolay olması bakımından diş estetiği için en çok tercih edilen tedavilerinden biridir.

Blog

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Zirkonyum Kaplama Nedir? Zirkonyum, 1700’lü yılların sonlarında keşfedilmiş bir kimyasal elementtir. Günümüzde zirkonyum kaplama olarak sık sık karşımıza çıkmaktadır. Zirkonyum kaplama, dişin etrafına yapılan kaplama

Hollywood Gülümsemesi

Hollywood Gülümsemesi Son yıllarda en çok popülerlik kazanan konulardan bir tanesi Hollywood gülümsemesi. Popülerliğin en büyük kaynağı ünlüler diyebiliriz. Kırmızı halılara izlediğimiz zaman tüm ünlülerin

Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Dr Can Esthetic WhatsApp Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button